Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak si správně nastavit klimatizaci?

Čvc 2318 Autor: Komerční sdělení

Podívejte se na rady odborníka, jak si správně nastavit klimatizaci, aby nespotřebovávala zbytečně moc energie, nebo nám nezpůsobila zdravotní komplikace.

vysoke teploty jsou nebezpecne

Zdroj: Daikin

Správná teplota

Ačkoliv je teplota kolem dvaceti stupňů ideální pokojovou teplotou, v letních měsících to úplně neplatí. „Obecně se doporučuje mít klimatizaci nastavenou na teplotu o 5 maximálně 7 °C nižší, než je teplota venku ve stínu. Pokud jsou ale opravdu tropy a teploty šplhají přes 36 °C, pak vás 30 °C doma asi příliš neuspokojí. Pokud už neplánujete jít ven a tělu tedy nehrozí teplotní šok, můžete si v klidu dopřát i 26 °C,“ vysvětluje Vladimír Macháček, zodpovědný za prodej rezidenčních výrobků Daikin. Zároveň ale dodává: „Chladit na ještě nižší teplotu by však už mohlo přinést zdravotní komplikace typu rýmy nebo nachlazení.“

vysoke teploty jsou nebezpecne

Na vysoké teploty jsou nejcitlivější děti a senioři. Vnitřní jednotka designové klimatizace Daikin Emura. Zdroj: Daikin

 

Pokud máte klimatizaci doma nebo v kanceláři nastavenou na příliš nízkou teplotu, měli byste chvíli setrvat třeba na neklimatizované chodbě, než se vydáte do rozpálených ulic.

Bez průvanu

Proud vzduchu, který si z klimatizace pouštíte, by nikdy neměl jít přímo na vás. Právě chladný vítr je typickou příčinou rýmy či nachlazení. Proto je dobré zvolit místo pro vnitřní jednotku klimatizace tak, aby na vás přímo nefoukala, když třeba ležíte v posteli. Dnešní klimatizace, např. ty od výrobce Daikin, už ale bývají vybavené čidly pro pohyb osob a proud vzduchu řídí samy tak, aby na vás netáhlo. Zajištují také rovnoměrnou distribuci vzduchu po místnosti.

nenapadna klimatizace

Nenápadná klimatizace Daikin Stylish získala za svůj design hned několik prestižních mezinárodních ocenění. Zdroj: Daikin

 

Nízká spotřeba

Nižší spotřebu klimatizace zajistíte tak, že ji necháte běžet delší dobu na nižší otáčky, aby místnost pomalu a v předstihu vychladila. Ideální je proto pořídit si klimatizaci, která se dá na dálku ovládat třeba aplikací v mobilním telefonu. Byt si krásně vychladíte, než přijdete z práce. Stejným způsobem můžete regulovat teplotu i těm, kdo zůstávají doma – třeba domácím mazlíčkům, kterým by prudká změna teploty jistě také neudělala dobře.

ovladani klimatizace

Ovládání klimatizací Daikin přes mobilní aplikaci Onecta je velmi pohodlné, umožňuje sestavit si plán chlazení nebo podrobně sledovat spotřebu. Zdroj: Daikin

 

Co v noci?

Máte dvě možnosti. Buď si interiér vychladíte předem a pak případně v noci ještě otevřete okno (během klimatizování by měla být okna zavřená, jinak se účinnost klimatizace snižuje), nebo necháte klimatizaci běžet v nočním režimu dál. Samozřejmě záleží na tom, zda snesete nějaký hluk. Klimatizace Daikin ale mají v tichém režimu jen 19 dBA, což se dá přirovnat třeba k šustění listí. Tichá by měla být i venkovní jednotka klimatizace, aby nerušila sousedy.

venkovni klimatizace

Venkovní jednotka klimatizace Daikin umístěná na střešní terase. Zdroj: Daikin

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist