Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak se zbavit jednoděložných plevelů v zelenině

Kvě 1129 Autor: Redakce

plevel v hrachuJe jasné, že dvouděložné plevely vyplejeme nebo odstraníme díky chemickému ošetření. Nyní ale máme díky postřikům na pýr a podobné jednoděložné plevely (lipnice, psárky) možnost se jednoduše zbavit těchto plevelů v zelenině.

Pokud se jednoděložných plevelů zbavujete ručně, těžko je vytrhnete  mnohdy i s desítky centimetrů dlouhými kořeny. V případě, že nemáme plochu osázenou kulturními plodinami můžeme použít totální herbicidy.

V případě, že se potřebujeme trav zbavit ve výsadbě brambor, cibule a podobně, použijeme selektivní herbicidy, například AGIL 100 EC.agil

Jde o postřikový herbicid ve formě emulgovatelného koncentrátu určený k postřiku jednoděložných jednoletých, ale i vytrvalých plevelů. Přípravek obsahuje smáčedlo, takže je velmi účinný. Do plevelů prostoupí již asi za hodinu po aplikaci, takže nevadí ani následný déšť. Přípravek ale nepoužívejte ihned po dešti, na mokrý porost. Několik dní po aplikaci trávy zastavují růst a následně usychá celá rostlina i s kořeny. Zaschlý plevel mechanicky odstraníme. Nemusíte se obávat ani reziduí v půdě, postřik je plně biologicky rozložitelný.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

3 reakce na Jak se zbavit jednoděložných plevelů v zelenině
 • ladik 10.5.2012 (10:18)

  dobrý den .poradí mi někdo jaký postřik použít do vzešlých brambor /výška cca 15 cm/. Plevele jsou jedno i dvou děložné. Děkuji

 • Jirka 19.6.2011 (16:40)

  dobry den, muze se pouzit postrik i do jahod a malin?

  • Redakce 20.6.2011 (08:26)

   Dobrý den, ano. Ale vzhledem k rychlé konzumaci plodů to příliš nedoporučujeme.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist