Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Jak rychle pomoci, když dítě o svátcích skolí horečka…

Pro 1529 Autor: Komerční sdělení

Každá maminka zbystří, když vidí, že její dítě je podrážděné, unavené nebo se chová jinak než obvykle. Špatná nálada, vysoká teplota nebo rýma často prozrazují, že dítě bojuje s nějakou nemocí. Nejčastěji jde o nepříjemné příznaky nachlazení, případně chřipky. Jejich výskyt je obecně nejvyšší v chladných měsících roku, zejména tehdy, je-li sychravo a nevlídno. Dospělí onemocní nachlazením až čtyřikrát za rok, u dětí může být výskyt díky menší schopnosti bránit se infekcím až dvojnásobný.

Na co dát pozor

detske nemociNachlazení může způsobit řada různých virů. Ty může dítě chytit jednak z kapének, které se do vzduchu dostávají, když infikovaní lidé kýchají nebo mluví, jednak ve styku s infikovanou plochou nebo předměty, jako jsou ruce nebo třeba použité kapesníčky. Pokud je to možné, chraňte děti před stykem s nemocnými lidmi a dbejte na čistotu jejich rukou. V období zvýšeného výskytu respiračních infekcí se raději s malými dětmi vyhněte návštěvě hracích koutků či velkých kolektivů.

Proč vzniká horečka

Horečka je především u malých dětí velmi častým projevem různých nemocí. Rodiče by měli při jejím výskytu vždy zpozornět a pokusit se odhalit její příčinu – často bývá prvotním znakem boje s infekcí. „Za horečku obvykle považujeme tělesnou teplotu nad 38 °C. Je na ni třeba nahlížet jako na obrannou reakci našeho těla ‒ celá řada patogenů při zvýšení teploty totiž přestává růst a množit se. Náš imunitní systém je tak schopen se s infekcí mnohem snadněji vypořádat,“ vysvětluje MUDr. Jiří Slíva, Ph.D.

Kromě nachlazení může být horečka ale i doprovodným znakem při růstu zoubků, očkování nebo přehřátí způsobeného nadmírou oblečení nebo třeba přikrývek. Přestože nemusí stoprocentně svědčit o závažném onemocnění, lékaře byste měli navštívit vždy, když teplota stoupne nad 38,5 °C, trvá více než den nebo je provázena symptomy, které naznačují neobvyklé potíže.

Jak pomoci

Když jsme nemocní, cítíme se mizerně – a naše dítě na tom není jinak. Na nachlazení ani chřipku bohužel neexistuje žádný zaručený lék. Antibiotika nejsou pro léčbu vhodná, protože nepůsobí na viry, a proto zde nejsou ani účinná. Každopádně pokud nemoc doprovází některé z nepříjemných symptomů, můžete dětem alespoň pomoci zmírnit jejich obtíže podáním speciálního Nurofenu pro děti Active, který zajistí rychlou a dlouhodobou úlevu od horečky, bolesti a zánětu.

Nurofen pro děti Active

nurofen ActiveSamorozpustné tablety, které nemusíte zapíjet vodou, jsou ideální pro děti, které mají potíže s polykáním léků. Rychlá a účinná pomoc při horečkách a bolesti, jako je bolest hlavy, bolest zubů, revma a bolest svalů, ale také prostředek k potlačení příznaků chřipky a nachlazení, jako je bolest v krku. Vhodné pro děti od 6 let. Obsahuje ibuprofen, k dostání bez lékařského předpisu.

Nurofen se používá jako antipyretikum ke snížení horečky a jako analgetikum k tlumení mírných až středně těžkých bolestí. Pokud po podání potíže přetrvávají nebo se během následujících tří dní dokonce zhoršují, je bezpodmínečně nutné navštívit lékaře.

Nurofen pro děti Active je lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen. Před použitím léku si pečlivě prečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Doporučená prodejní cena: 108 Kč.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist