Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Jak připravit morče na zimu?

Lis 1901 Autor: Redakce

Morče je mimořádně milé a společenské zvířátko, které většina lidí chová jako domácího mazlíčka. Je totiž velmi mazlivé a učenlivé. Morče má rádo společnost, proto je velmi často umísťováno do kotce společně s králíky. Jak se o něho starat v zimním období?

morce v kralikarne

Celoroční venkovní pobyt

Morče hravě zimu ve venkovní ubikaci přečká, nesmí v ní být ovšem samo. Postarejte se mu o kamaráda v podobě dalšího morčete či králíka. Ideální počet je alespoň čtyři zvířata, aby se mohla vzájemně zahřívat. V každém případě je třeba zazimovat kotec tím, že ho vystelete dostatečnou podestýlkou. Měl by být chráněn proti větru a izolován od chladu ze země. V ubikaci musí být čisto a sucho. Tomu dopomůžeme přidáním sena, slámy a listí.

Zaměřte se na jídelníček

Zimní období vyzývá rovněž k úpravě jídelníčku morčete. Jelikož se mu nedostává přirozené potravy v podobě luční trávy a bylin, je třeba ho zásobit dostatečnou dávkou zeleniny. Ta by se měla pohybovat kolem 200 g denně. Rovněž se do stravy doporučuje přidávat naklíčené obilí díky vysokému obsahu vitamínů. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim. Vody dávejte radši větší množství, aby nehrozilo, že zmrzne.

Co dalšího je potřeba?

Morčata si i v zimě potřebují obrušovat drápky, proto by jim v kotci neměla chybět cihla či kámen. Tato milá zvířátka nemají rádi tmu, proto se postarejte o zdroj světla formou okna nebo zářivky. Nezapomeňte jim dát do výběhu domeček, kde se morčata rychleji a lépe zahřejí.

Kdy dávat zelenou potravu?

Jak bylo zmíněno výše, morče má mít přístup k zelené složce potravy každý den. Tráva a další zelení obsahují potřebné zdraví prospěšné látky, hlavně vitamín C, jenž si morče není schopno samo vytvořit. Řeč je o pampeliškách, luční trávě, jitroceli atd. Nemáte-li přístup k čerstvé formě trávy, podávejte výše uvedené množství zeleniny.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Jak připravit morče na zimu?
  • Lucka 3.10.2023 (21:16)

    Přeju si mít v Jiřetíně morčecí farmu abych se mohla oně starat a pečovat aby měli péči a lásku a chtěla bych zachránit a pomoct koním

  • Lucka 3.10.2023 (18:47)

    Morčata jsou krásná a roztomilá zvířátka a musíme se o ně starat a pečovat a dávat jím jídlo a pití a neubližovat a lásku chránit a pomáhat jim

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist