Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak na vaši zahrádku s přicházejícím podzimem

Zář 1222 Autor: Františka Podzimková

zelene hnojeniPodzim je jakési přechodné období mezi teplými a chladnými měsíci. Přechod mezi létem a zimou. Mnoho z nás každoročně trpí podzimní únavou a častým vyčerpáním. Příchod tohoto ročního období je abnormálně doprovázen změnami nálady, více, než příchod kteréhokoli jiného období. Pro většinu z nás je to období stresu po dlouhých prázdninách, nebo letní dovolené.

Samozřejmě, že takto trpí nejen člověk. Podobné situace si zažívají v podstatě všechny živočišné i rostlinné druhy. Zvířata se připravují na přečkání zimy, nebo zimní spánek. Podobný proces se děje i u rostlin. Během jara většina rostlin znovu nabírá energii, aby mohly přes léto povyrůst a zkrásnět. Během tohoto období je tedy žádoucí dodávat jim takovou výživu a hnojiva, aby se tyto procesy podporovaly. Aby měly dostatek vody a živin pro rozkvetení atp.

Avšak na podzim, už po rostlinách nežádáme, aby zkrášlovaly naši zahradu, naopak si přejeme jediné. A to sice aby bez úhony přečkaly zimu a na jaře se znovu probudily ještě krásnější. Je tedy třeba tomuto přání podřídit naší péči.

V tomto období je zejména důležité dodat rostlinám potřebné množství živin, které je potřeba k dozrání pletiva. Je nutné, aby si ho rostliny načerpaly do zásoby tolik, kolik unesou. Bude pro ně poté snazší znovuobnovit své vlastnosti na sklonku zimy.

Nejlepší kombinací může být hnojivo, které jim dostatečně dodá všechny tyto potřebné látky a ještě navíc rostlinky ochrání před nechtěnými účinky mrazu. Takže i když přijde tuhá zima, rostliny budou vcelku odolné a nebudou přemrzat. Takovým zářným příkladem je kapalné hnojivo Fantazie Podzim, nebo čistě přírodní hnojivo, které se rostlinám podává ve formě granulí, Trumf Podzim. Ani jedno z hnojiv nezpůsobuje zasolení zeminy, takže s příchodem jara bude vaše zahrádka opět jako znovuzrozená.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist