Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak na pylové alergie? Pomůže prevence i bylinky

Dub 1829 Autor: Redakce

Alergií na pyl v České republice trpí stále větší množství lidí, děti nevyjímaje. Podle některých údajů jde dokonce až o 20 % populace, což je až neskutečně vysoké číslo. Trápí-li vás třeba senná rýma, případně se alergie na jaře projevuje jiným způsobem, je možné kromě volně dostupných přípravků v lékárnách zkusit také některá preventivní opatření. Na škodu nejsou ani rady na pylové alergie od našich babiček, jež se při zmírnění účinků onemocnění musely spolehnout samy na sebe.

pyl

Preventivní kroky

Důležité je, abyste si pyl zbytečně nezanášeli domů, pokud přijdete z procházky či třeba z práce. Už v předsíni ze sebe svlečte všechny svrchní oděvy, na nichž by pylové částice mohly být zachycené. Prádlo pak ihned přeperte.

Zásadní je dodržovat čistotu v domácnosti. Denně uklízejte podlahu tak, že ji přetřete na mokro a koberce pořádně vysajete. Vysavače je dobré pořídit s hepa filtry. Zároveň je dobré často otírat prach z nábytku, okenních parapetů apod. Pokud na alergii trpí vaše děti, pak jim nezapomeňte otírat a omývat také jejich hračky, na nichž mohou být pylové částice usazené. Pravidelně parte také jejich plyšové hračky. K otírání používejte horkou vodu, jež lépe zachytí pyl a prach. Doporučit lze i ocet, jenž je při odstranění pylu velmi efektivní. Další podstatnou věcí je intenzivnější převlékání povlečení, na němž se alergeny zachytávají.

Pyl při otevřeném oknu poletuje po místnostech. Jestliže to není nezbytné, méně větrejte. Je lepší okno na chvilku otevřít dokořán, než mít po celý den otevřený ventilační otvor. Praktickou záležitostí je rovněž využití čističek vzduchu. V neposlední řadě je dobré si pořídit sítě do oken. Zabrání pronikání větších pylových částic a prachu, díky čemuž bude v domácnosti panovat čistší vzduch.

alergie na pyl

Babské rady

Ke zlepšení následků pylové alergie může přispět kromě léků i některá z osvědčených rad, které znali již naši předci. Typickým příkladem jsou bylinkové čaje. Účinný je třeba heřmánkový čaj. Výrazně ulevuje od příznaků senné rýmy. Máte-li ucpaný nos, také kvalitní studený mátový čaj.

vitaminy

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist