Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak na pěstování strelície

Lis 1225 Autor: Redakce

kvet strelicieZkuste do svého domova přinést trošku exotiky. Květinu, která vypadá efektivně a neobvykle. Uvidíte, že to vás interiér povznese na úplně jinou úroveň a hned se vám bude bydlet o něco lépe a příjemněji. Takto působí květina strelície. Má velký oranžový květ a dlouhé, úzké a oválně atypické listy, které jsou velmi neokoukané. Dosahuje výšky až 1,5 metru a květ je vskutku velký. Průměr okolo 15 cm. Můžete ji tedy využít i jako samostatnou dekoraci do bytu.

Květ má většinou uvnitř okvětní plátky do tmavě modré barvy. Spolu s oranžovými připomínají jakéhosi tropického papouška. Pochází z jižní Afriky. Je opravdu neobvyklá a upoutá pozornost snad každého návštěvníka.

Podmínky pro růst

Díky místu odkud pochází, strelície preferuje teplé a prosluněné místo. Nemusí jí však být úplné horko. Nejideálnější je asi okno východní, kde na ní budou paprsky slunce dosahovat, ale ne příliš silně. V zimě si vystačí s mírným stanovištěm. Ideální teplota je okolo 15 stupňů celsia.

Je to nenáročná rostlina, co se týče vaší péče o ní. Stačí ji zalévat jedenkrát za týden až 14 dní. Podle toho, jak uvidíte, že vodu potřebuje. Zato je ale dobré pravidelně rosit květ i listy, které by se také jednou za čas měli otřít.

Přesazování a množenístrelicie kvet

Každý rok je nutné mladé rostlinky přesazovat, nejideálnější je to na jaře. Když už máte rostlinu starší, stačí přesadit jednou za dva roky. Na dvě podmínky byste měli při přesazování za každou cenu dbát. A to sice, aby rostlina byla v dostatečně velkém květináči, měla svůj prostor a zkrátka se cítila dobře. Druhou věcí je, že zemina, ve které je zasazena, musí být dostatečně výživná, aby rostlině stačila. Strelície se rozmnožuje klasickým dělením v době, kdy ji přesazujete.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist