Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak lze snížit teplotu v ložnici, tak abyste se vyspali?

Čvn 2109 Autor: Claudie Kornelová

Blíží se léto a s ním horké noci, při nichž hrozí, nemáme-li v bytě či domě zabudovanou klimatizaci, že se zvýší i teplota v bytě. Vyšší teploty nesvědčí našemu tělu a již vůbec ne našemu spánku. Jak můžete efektivně snížit teplotu v ložnici, aniž byste potřebovali klimatizaci?

spánek

Vyzkoušejte naše tipy na ochlazení. Zdroj foto: Pixabay.com – Claudio Scott

Spěte ve vychlazených prostěradlech

Nejlepším trikem, jak se opravdu vyspat za horkých letních nocí, je uložit vaše prostěradla před spaním na několik minut do mrazáku, aby se vychladila. Uložte je do plastových pytlů nebo sáčku. Zabráníte tak jejich navlhnutí a navíc nehrozí, že by chytly pach z pizzy nebo z čehokoliv jiného zmraženého. Chlad nebude trvat nijak dlouho, ale alespoň se vám podaří usnout.

Zamrazte vodu

Láhve mohou mít i jiné využití než jen z nich pít či zalévat květiny. V létě do nich můžete nalít vodu a zamrazit je. Následně si je můžete uložit do postele, kde vám zajistí jisté ochlazení, a tedy i možnost prospat se.

voda

Zmražená voda vás krásně ochladí. Zdroj foto: Pixabay.com – Yakup Ipek

Bavlněná záchrana

Jste-li milovníci saténových, hedvábných či polyesterových látek, z nichž jsou povlečení a pyžama často šitá, v horkých nocích se jich zřekněte. Tyto látky vyměňte za bavlnu, která je pohodlná a prodyšná. Vyberte si navíc světlejší tóny, které absorbují méně tepla.

Dejte sbohem spodnímu prádlu

Ruku na srdce, spodní prádlo je obzvláště nepříjemné v parních letních dnech a večerech. Pod ním se daleko více drží vlhko a teplo. Je to dáno tím, že naše intimní partie jsou vybaveny větším množstvím potních žláz, a tak se ve vyšších teplotách tato část těla více potí. Během letních večerů a nocí se s ním proto rozlučte.

žena

Bez spodního prádla vám bude mnohem lépe. Zdroj foto: Pixabay.com – Fernando Gimenez

Egyptská technika vlhkého prostěradla

Již obyvatelé Nilu věděli, jak své postele udržet i v těch nejtropičtějších nocích v chladu. Navlhčete prostěradlo nebo ručník studenou vodou. Nyní si přes pokrývku dejte igelit a na něj si položte navlhčený ručník či prostěradlo. Uvidíte, že vás mokrý pomocník bude příjemně chladit.

Voda jako záchrana

Klasickým a rychlým pomocníkem, který by měl být naprostým základem proto, abychom se dobře vyspali, je sprcha chladnou vodou. Osprchujte se před spánkem chladnou vodou. Nesmí být ledová, ale chladná. Stupeň chladu záleží na tom, co snesete. Otužilci se mohou sprchovat opravdu chladnou až studenou, nebo si rovnou dopřát koupel ve studené vodě. Chvilkou, kterou strávíte pod chladnou sprchou dostanete vaši tělesnou teplotu níže, celkově se váš organismus zchladí, a tak bez problému usnete. Vaše pokožka bude také více hydratovaná.

sprcha

Sprcha vás ochladí vždy. Zdroj foto: Pixabay.com – Ken Boyd

S ponožkami na mrazák

Chlad přichází od nohou, to je všeobecně známá věc, i když v zimě příliš nežádaná. Nicméně v létě se dá využít ku vašemu prospěchu. Než půjdete spát, vložte ponožky na chvilku do mrazáku. Nechte je vychladit a poté si je oblečte. Uvidíte, jak příjemně vám zchladí vaše chodidla a tím i sníží teplotu celého těla.

Spěte nazí nebo spoře odění

Pakliže to jde, zapomeňte na stud a ulehněte do postele nazí nebo jen v tílku a šortkách, muži potom pouze v šortkách. V tomto případě skutečně platí méně znamená více, pro vás to znamená pohodlí a více spánku.

spánek

Úplně nejlepší bude, když budete spát nazí. Zdroj foto: Pixabay.com – Dieter Robbins

Způsobů, jak se v tropických letních nocích ochladit, existuje nespočet, nejspolehlivějším řešením je ale klimatizace. Prodejce vzduchotechniky Vzdušín.cz dal dohromady test, ve kterém jsou porovnávány ty nejtišší mobilní klimatizace. Takové produkty jsou zaměřeny na to, aby jejich provoz nebyl hlučný, a tak vám nenarušoval spánek, ale zároveň poskytoval příjemné ochlazení.

 

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist