Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak jednoduše vyčistit troubu bez chemikálií?

Kvě 1711 Autor: Komerční sdělení

mora troubaZnáme to všichni – něco se vylije, připálí, vyprskne a hned můžeme drhnout troubu. Prostředky, které mají za úkol rychle a snadnou vyčistit připálenou mastnotu, obsahují nebezpečné chemikálie, které se v troubě drží drží několik dní. Nejenom, že se výpary dostávají do jídla, ale také způsobují zápach trouby. Jestli už nechcete čistit připáleniny těmito drahými chemickými prostředky, máme pro vás skvělé řešení. Přírodní čistič, který si vyrobíte za pár minut doma, se stane vaším neocenitelným pomocníkem na různé druhy špíny.

Vše, co budete potřebovat, najdete běžně v kuchyni. Připravte si citrón, pomeranč, rozmarýn, ocet a skleněnou uzavíratelnou nádobu.

Pomeranč oloupeme a slupky vložíme do skleněné nádoby. Přidáme citronovou kůru, rozmarýn a celé zalijeme octem. Necháme nasáknout pět dní. Poté přecedíme a přelijeme obsah do rozstřikovací nádoby. Z trouby vyndáme všechny rošty a na připáleniny v troubě nasypeme jedlou sodu. Celé postříkáme přírodním přípravkem, který jsme si vyrobili. Pak už jen pozorujeme, jak účinkuje jedlá soda s tekutinou. Doporučujeme nechat působit alespoň hodinu. Jednoduše pak houbičkou setřeme rozpuštěnou mastnotu a omyjeme vodou.

Při čištění trouby dávejte pozor na drhnutí ostrými předměty, lehce vnitřek trouby poškrábou a zničí. Raději nechte působit prostředek delší dobu nebo proces opakujte víckrát.

Pokud se potřebujete zbavit mastnoty v mikrovlnné troubě bez použití chemikálií, je tu další fígl s použitím citrónu. Stačí nakrájet na čtvrtky a vložit do misky s půl litrem horké vody. Mikrovlnou troubu poté zapněte na pět až deset minut na plný výkon. Nejenom, že pára uvolní mastnotu, ale ještě ke všemu mikrovlnku krásně provoní. Uvolněnou mastnotu stačí jednoduše setřít hadříkem. Tento způsob můžeme praktikovat i v případě trouby. Stačí nakrájet plátky citrónu na pekáč s vodou. Troubu rozehřejeme a přivedeme vodu k varu. Na středním stupni necháme běžet cca půl hodiny, aby výpary mohly začít působit. Pak stačí vysušit a otřít. Dávejte však pozor, abyste se nespálili a raději chvíli vyčkejte, než se trouba trochu zchladí.

Nové multifunkční trouby již mají přímo zabudovanou funkci Water Systém, který vám s čištěním trouby pomůže.

Citrón je opravdu neocenitelným pomocníkem v domácnosti. Velmi účinný je také při boji s pachem v myčce. Stačí vložit plátky nebo čtvrtky do držáku na příbory a zápach zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Jestliže chcete myčku vyčistit – opět bez použití chemikálií – naplníme sklenici pár lžícemi jedlé sody a zapneme prázdnou myčku na klasický mycí proces.

citron

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist