Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Jak co nejúčinněji bojovat proti mravencům

Kvě 1113 Autor: Redakce

Mravenci nás trápí zejména svými hnízdy. Obtěžují nás v domácnostech i na zahradách. Existuje mnoho přípravků pro boj s mravenci, ale vždy záleží na tom, jestli se chcete zbavit mravenců venku v zahradách, nebo uvnitř v domech a bytech.

Likvidace mravenců v bytech a domech:

nastrahy na mravencePro likvidaci všech druhů mravenců v interiérech doporučujeme přípravek Loxiran – Mravenčí Bufet. Tento přípravek má oproti ostatním přípravkům na mravence obrovskou výhodu v tom, že mravence nezabije okamžitě, ale mravenec, který roztok pozře ho transportuje do mraveniště, kde s ním pak krmí dělnice, larvy, i královnu, a tím se vyhubí během 1 až 2 týdnů celé mraveniště. Přípravek je vhodný pouze pro použití v interiérech – nesmí na něj svítit slunce! Loxiran – Mravenčí bufet, a jiné přípravky na mravence můžete koupit zde.

Likvidace mravenců v zahradách a sklenících:

mravenci v zahradePro likvidaci mravenců na venkovních plochách je vhodný přípravek Loxiran – S. Tento růžový prášek se dá použít jak v sypké formě (nasypat přímo k vchodům do mravenišť), tak i ředěný vodou. Použití rozředěného prášku je výborné zejména v obdobích sucha – prášek rozpustíte v konvi s vodou, a zalijete s ním mraveniště. Mravenci mají žízeň, a přijímají tento roztok velmi dychtivě. Nejlepší je aplikovat přípravek brzy ráno, nebo pozdě večer, když je většina mravenců v mraveništi. Výhodou tohoto výrobku je, že je plně biologicky rozložitelný.

gel na mravenceDalší vhodný prostředek pro likvidaci mravenců v zahradách je Liquid Gel Fortox. Tento mazlavý gel mravencům velmi voní, chutná jim, a likviduje je okamžitě po požití. Aplikuje se velmi snadno – stačí vytlačit z tuby jednu kapku gelu po jednom metru vždy do míst výskytu mravenců ( na chodníky, zídky, do mravnčích cestiček, i na kmeny stromů, po kterých mravenci lezou).

Široký výběr přípravků nejen na mravence Vám nabízí internetový obchod www.pasti.cz.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist