Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak by měl vypadat moderní byt? Design a praktičnost na prvním místě

Dub 2130 Autor: Komerční sdělení

Chcete si pořídit byt a rádi byste si jej zařídili podle svého? Zvažte, zda by nebylo výhodné vydat se cestou kompletní rekonstrukce staršího bytu, která vám dá možnost přestavět si byt na míru podle svého vkusu a životního stylu.

moderni kuchyne

Foto: https://czech-designers.cz/moderni-kuchyne-vivida/

Může se rekonstrukce vyplatit?

V první řadě je nutné celý projekt řádně propočítat ekonomickým pohledem. I pokud budete schopni si část rekonstrukce realizovat svépomocí, je dobré si nechat zpracovat kalkulaci od profesionálů. Obraťte se na firmu, která se specializuje na návrhy bytů, a nechte si vytvořit návrh nového interiéru. Následně pozvěte do bytu stavební firmu, která si prohlédne současný stav a vaši představu a zpracuje kalkulaci.

Technický základ nového bytu

Pokud pracujete na kompletní rekonstrukci, v první řadě si nechte vyměnit rozvody elektřiny, které by měly být dnes měděné. Vodovodní potrubí bývá plastové. Upravit můžete i příčky bytu – často lze vymyslet velmi zajímavé dispozice, obvykle se např. propojuje obývací pokoj s kuchyní.

Pokud máte vyřešen základ v podobě dispozic a rozvodů, můžete řešit podlahy a omítky, případně stropní podhledy. Podlahu, pokud je potřeba, nechte vyrovnat.

Tyto věci nikdy nepodceňte a nechce je udělat v maximální možné míře a v co nejlepší kvalitě. Pokud budete šetřit na základních věcech, po pár letech budete litovat. Využijte toho, že v bytě ještě není žádný nábytek, a vše dejte do pořádku hned na začátku. Opravy v době, kdy je byt již obydlen, bývají noční můrou, pokud nemáte jiné dočasné útočiště.

Interiér – buďte praktičtí

Interiér vaší místnosti rovněž může navrhnout specialista. Zkušený odborník vnímá prostor jinak než vy. Má vhled do toho, jak se budou jednotlivé kusy nábytku a spotřebičů využívat, a celý koncept může  tomuto přizpůsobit. Neváhejte odborníkům sdělit něco o tom, jak doma trávíte čas a co byste v bytě rádi měli. Vznikne tak návrh prakticky laděného interiéru, který přitom působí moderním dojmem.

Doporučujeme zaměřit se i na kuchyň. Výšku linky volte dle výšky své postavy. Trouba se dnes s oblibou umisťuje do výšky pasu, je tak mnohem lépe přístupná oproti „klasickému“ řešení trouby pod sporákem.

Praktičností vynikají také vestavené skříně, vždy doporučujeme nechat si minimálně jednu na míru vyrobit. Hned po jejím doručení a smontování pochopíte rozdíl a nebudete investice litovat.

Chytrá domácnost

Velkým trendem je dnes tzv. chytrá domácnost. Pomocníkem v bytě může být např. robotický vysavač, který doporučujeme většině domácností. Zkuste se podívat na nejlepší robotické vysavače podle Testado.cz.

Pokud byt rekonstruujete, využijte některých prvků chytré domácnosti a nechte si zpracovat např. návrh zajímavých kusů nábytku s interaktivním bezdrátovým nabíjením. Buďte nadčasoví a využijte nejmodernější technologie, zajistíte si tím jejich delší životnost.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist