Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Jak bezpečně a zdravě používat klimatizaci

Srp 2103 Autor: Komerční sdělení

V mnoha případech averze k používání klimatizace do bytu pochází z mylné představy, že je používání klimatizačních zařízení nezdravé a nebezpečné a používají raději ventilátor. Takové názory vyplývají hlavně z nevědomosti. Protože stačí, abychom poznali specifika těchto zařízení, a zjistíme, že správná služba klimatizace zaručuje její neškodnost.

Správné používání klimatizací vám umožní vyhnout se prakticky všem nepříjemnostem, které často uvádějí odpůrci těchto zařízení. Hlavním úkolem mobilní klimatizace je zlepšovat kvalitu života. Problémy vznikají pouze při nesprávném použití, ale tím se klimatizace neliší od jiných zařízení.

Gavri.cz

Správné nastavení teploty v klimatizaci

Jednou z nejčastějších obav při nákupu klimatizace je možnost nachlazení. Hlavní příčinou možného nachlazení a rýmy často není přenosná klimatizace, ale majitel, který se nestaral o správné nastavení parametrů zařízení. Nejběžnější chybou je nastavení příliš nízké nebo příliš vysoké teploty na klimatizační zařízení (pokud má klimatizační zařízení také funkci vytápění).

Předpokládá se, že příjemná teplota pro člověka je mezi 21 a 25 stupni Celsia s vlhkostí 40-60%. V případě klimatizace by měla být teplota nastavena v závislosti na teplotě mimo klimatizovanou místnost nebo na teplotě v sousední místnosti. Teplotní rozdíl by neměl být větší než 7 stupňů. Příliš nízká teplota je téměř zárukou nachlazení, příliš teplý vzduch znamená sníženou úroveň vlhkosti, která může mít za následek vysušení pokožky a sliznic (nemoci hrdla, slzení očí atd.). Teplotní šok způsobený příliš vysokým teplotním rozdílem může být stejně nebezpečný, stejně jako oslabení imunitního systému, které navíc vystavuje tělo chorobám.

Správné umístění klimatizace

Je velmi důležité určit správné místo klimatizace do bytu bez ohledu na to, zda se jedná o přenosnou klimatizaci nebo stacionární klimatizaci. Základním požadavkem pro správnou funkci tohoto zařízení je dobré větrání místnosti. Pokud klimatizační jednotka nenasává čerstvý vzduch, bude mít i chladivý vzduch špatnou kvalitu, což představuje riziko zhoršení pohody uživatele. Chybné umístění zařízení je také abnormalitou. Aby nedošlo k ohrožení zdraví, musí být umístěn tak, aby lidé v klimatizované místnosti nebyli vystaveni přímému proudu studeného vzduchu.

Meta popis: Klimatizace je dobrý sluha, ale zlý pán, pokud s ní zacházíte nesprávně. Podívejte se jak ji správně nastavit a umístit.

Gavri.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist