Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Interiérové dveře – jak vybrat ty správné?

Zář 1523 Autor: Redakce

Interiéry v domácnostech si lze jen stěží představit bez interiérových dveří. Pro klasické dveře však mnohdy v malých bytech není dostatek místa a překážejí. Jaké máte alternativy? Vhodnou volbou mohou být dveře posuvné. Je však tento typ dveří výhodou pro všechny interiéry? A jaký typ posuvných dveří zvolit? Čtěte dále.

Málo místa? Dveře ukryjte do stěny

Posuvné dveře jsou nejvhodnějším řešením v malých bytech, protože nevyžadují ani centimetr místa navíc.  Zatímco u běžných křídlových dveří musíme počítat s prostorem pro jejich otevírání a zavírání, u posuvných dveří tento fakt řešit nemusíme.

Další možnou výhodou posuvných dveří do zdi je také jejich bezbariérový přístup – dveře nepotřebují práh a jedním pohybem do strany jej snadno otevře dítě i starší člověk. Otevírání tohoto typu interiérových dveří je navíc snadné a tiché.

Zasouvání dveří pomůže také elegantně řešit atypické prostory bytu, můžou se tak stát i doplňkem, kterým v interiéru ladně vyniká.

Možnou nevýhodou je však to, že posuvné dveře nelze použít do všech typů místností – pokud zvolíme posuvné dveře na stěnu, musíme počítat s místem při zdi, kde se dveře zasouvají. Tento problém však lze elegantně vyřešit kusem nábytku, který lze umístit před dveře s drobným prostorem tak, ať dveřím nezavazí.

Jak posuvné dveře fungují?

Zajímá vás, jak posuvné dveře fungují? Jednoduše. Jezdí po stěně nebo zajíždějí do takzvaného stavebního pouzdra, do kterého můžeme posouvat dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, od sebe i na jednu stranu za sebe.

moznosti stavebnich pouzder

Do zdi tak můžete posouvat dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, od sebe i na jednu stranu za sebe. Ovšem pokud se rozhodnete zvolit posuvné dveře se stavebním pouzdrem, je nutné počítat již při projektování.

Chcete se o výběru kvalitních interiérových dveří dozvědět ještě více? Klikněte zde.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Interiérové dveře – jak vybrat ty správné?
  • Lukáš 15.10.2015 (14:30)

    My jsme si posuvné dveře nakonec udělali do celého bytu. Potřebovali jsme byt udělat bezbariévě a ve Vekře nám nabídli právě toto řešení. Předtím jsme přemýšleli o sníženém prahu apod., ale toto řešení byla nakonec lepší volba. Opravdu doporučujeme.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist