Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Inspirace: Designová svítidla Lucis vnesou do interiéru luxus a originalitu

Čvn 2305 Autor: Komerční sdělení

Designové osvětlení není pouze zdrojem světla, ale hraje také klíčovou roli v celkovém designu interiéru. Pokud hledáte originální výrobky, které jsou samy o sobě drobnými uměleckými díly, nahlédněte do unikátních kolekcí svítidel Lucis, vyráběných předními českými skláři podle návrhů mladých českých designérů.

Foto: e-light.cz

Designová svítidla Lucis mohou být skvělým středobodem každého moderního interiéru. Díky svému minimalistickému provedení nenásilně zapadnou do celkového vzhledu prostoru, ale zároveň je ani nepřehlédnete, protože jde o originály z dílny kreativních návrhářů. Mladí designéři vnášejí do kolekcí Lucis nejen nová tvarová řešení, ale i neotřelé materiály, jako je hliník, akrylátové sklo či nerez. O tom, že tyto produkty dosahují vysoké estetické hodnoty i kvality, svědčí jejich úspěch na četných zahraničních výstavách.

Ruční zpracování v českých sklárnách

Svítidla Lucis se výrazně odlišují od průmyslově vyráběných svítidel použitím ručně foukaného trojvrstvého opálového skla. Tento postup umožňuje jedinečnost a originalitu každého výrobku. Při tavení a ručním zpracování skla může docházet k lehkým nepřesnostem, změnám barev, tvarů a síly skla. Tyto dobné nedokonalosti a příležitostné bublinky jsou však právě důkazem ruční řemeslné práce – každé stínítko je díky tomu originál.

Jaká svítidla Lucis zvolit pro váš interiér

Svítidla závěsná versus přisazená

Vhodné použití závisí na konkrétní místnosti a jejích potřebách. Designově výraznější závěsná svítidla Lucis jsou vhodná pro jídelny, kuchyně, obývací pokoje a prostory, kde chcete vytvořit vizuální akcent a přidat do prostoru stylový prvek. Budou se vyjímat nad jídelním stolem, nad kuchyňskou pracovní plochou nebo sloužit jako hlavní svítidlo v obýváku. Musíme mít jen na mysli, že vyžadují více vertikálního prostoru, a hodí se tudíž spíše pro místnosti s vyššími stropy.

Přisazená svítidla jsou naopak ideální pro prostory s nízkými stropy a také všude tam, kde je potřeba jednoduché a praktické osvětlení. Nejčastěji se instalují do koupelen, chodeb či pracoven, jejichž design sází na jednoduchost.

Se stmívačem, nebo bez?

Některá svítidla Lucis nabízejí funkci stmívání, která se v posledních letech stává stále více žádanější. Přední výhodou stmívačů je možnost vytvořit požadovanou atmosféru a naladit osvětlení podle aktuálních potřeb a nálady. Intenzitu svítidla lze snížit na útulné a relaxační večerní světlo nebo naopak zvýšit na jasnější a energičtější osvětlení pro činnosti, které vyžadují větší koncentraci.

Další výhodou je úspora energie. Stmívače umožňují snížit intenzitu světla, což vede ke snížení spotřeby elektrické energie a nákladů na provoz. Přizpůsobení osvětlení konkrétním potřebám umožňuje efektivněji využívat světlo a minimalizovat plýtvání energií.

Stmívače také prodlužují životnost žárovek a LED diod. Snížením intenzity světla se snižuje tepelné zatížení a stres na světelných zdrojích, což přispívá k jejich delší životnosti a menší potřebě výměny. Dobrou zprávou je, že určitá svítidla Lucis mohou být doplněna o funkci stmívání i na přání.

Nepodceňte teplotu světla

Pokud vaše vysněné svítidlo Lucis přichází rovnou i se světelným zdrojem, nezapomeňte přihlédnout k jeho teplotě, udávané v kelvinech (K). Teplota světla se rozděluje do tří hlavních kategorií:

  • Teplé světlo (nižší teplota, obvykle kolem 2700-3000 K) má žlutavý odstín a připomíná světlo svíček nebo zář žárovek. Vytváří útulnou a relaxační atmosféru, a proto je preferováno v obývacích pokojích a ložnicích.
  • Neutrální světlo (střední teplota, kolem 3500-4000 K) má bílý odstín a je považováno za vyvážené. Poskytuje přirozené a vysoce kontrastní osvětlení, které je vhodné pro kanceláře, obchody či dílny.
  • Studené světlo (vyšší teplota, kolem 5000 K a výše) má modravý odstín a připomíná denní světlo nebo světlo slunečního dne. Toto světlo je energičtější a často se používá v kuchyních a pracovnách.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist