Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Inspektoři průměrně odhalí vady nemovitostí za 250 tisíc korun

Pro 1407 Autor: Komerční sdělení

Mnoho lidí je stále přesvědčeno, že zjistí technický stav bytu či domu vlastními silami nebo se známým stavbařem. Tento omyl však může později způsobit mnoho problémů. Skryté vady mohou nemovitost postupně znehodnocovat a dokonce být zdraví nebezpečné.  

inspekce nemovitosti pena

Degradace PUR pěny v důsledku nesprávné montáže balkonových dveří

Jedině profesionální inspektor nemovitostí postupuje systematicky a nic nevynechá. „Za inspektory sdružené v AIN můžeme garantovat jejich odbornou způsobilost a kvalitu. Provádějí tisíce kontrol ročně podle vypilované metodiky. A fakt, že jsme doposud nezaznamenali žádné závažné reklamace, mluví sám za sebe,“ říká Pavel Štáf z Asociace inspektorů nemovitostí (AIN).

Amatér nemá většinou k dispozici potřebné přístroje. Neprohlédne nemovitost termovizní kamerou, endoskopem, nezařídí rozbor dřeva, těžko změří akustiku. Sami nezjistíte ani mnohem závažnější závady, jako nebezpečí tepelných mostů (tedy rizika plísní), špatně provedené rozvody elektroinstalace, požární rizika, problémy se statikou a desítky dalších problémů, které inspektoři snadno a rychle odhalí.

Koupě nemovitosti bývá většinou největší životní investicí

inspekce nemovitosti sokl

Poškozeným soklem proniká vlhkost do obvodového zdiva pod terénem

Je to transakce, kterou neděláme každý den a snadno tak přehlédneme podstatné problémy. Přizvat si na zjištění technického stavu nemovitosti odborníka se již stalo běžnou praxí.  „Snažit se odhalovat technické vady svépomocí se může v budoucnu významně nevyplatit. Laik často přehlédne podstatné skutečnosti, které pak mohou vyústit ve stotisícové náklady na opravy. My při inspekcích najdeme průměrně vady za 250 tisíc korun,“ popisuje Pavel Štáf z AIN. Upozorňuje také, že inspekce nemovitostí je při realitních transakcích výhodná pro obě strany. Chrání před případnými problémy do budoucna jak kupujícího, tak prodávajícího. Podle ustanovení Nového občanského zákoníku existuje totiž předsmluvní informační povinnost informovat kupujícího o všech skutečnostech, které prodávající o nemovitosti má nebo musí vědět, aby se mohl kupující o koupi rozhodnout. Při případném sporu je pak zpráva z inspekce nemovitosti významným důkazem.

AIN sdružuje certifikované inspektory nemovitostí v celé České republice. Jejími prioritami je podpora a osvěta kupujících i majitelů nemovitostí, sdružování a vzdělávání inspektorů nemovitostí a obecně snaha motivovat realitní trh k solidním obchodním praktikám. Jejím cílem je garantovat kvalitu a odbornost pracovníků, kteří inspekce nemovitostí v České republice vykonávají, dále je v oboru vzdělávat a nastavovat tak standard kvality inspektorů nemovitostí. 

AIN zve nyní do svých řad další odborníky z oboru. Budeme rádi, když s námi budete pomáhat nadále budovat dobré jméno oboru inspekce nemovitostí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist