Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Inovativní olej pro nátěr exteriérového dřeva

Bře 1216 Autor: Komerční sdělení

nater na drevoVe spolupráci s firmou Avalo bvba z Belgie a firmou CaryaWood s.r.o. byl vyvinut nový typ nátěrové hmoty (NH) vycházející z  přírodních obnovitelných surovin, který je určen hlavně na dokončování dřevěných fasád a dřevěných konstrukcí z cedru, jak však vyplyne ze zkoušky je vhodný i pro jiné tuzemské dřeviny např. smrk, borovice a modřín. Více jak roční vývoj byl pak zakončen úspěšnými zkouškami odolnosti nátěrů vůči zvětrávání a přírodním vlivům (expozice fluorescenčnímu UV a vodě).

Na našem trhu je do exteriéru poměrně velký výběr různých NH od rozličných výrobců a před časem se objevily i NH přidanými nano částicemi, většinou zase oxidu zinečnatého, který funguje jako UV filtr. Problémem těchto hmot je, že jsou vhodné pouze pro světlé dřeviny. Musí se zcela stejnoměrně nanést (doporučení výrobce je hmotu nastříkat nejlépe ve stříkacím automatu) a po skončení životnosti cca 10 let se pak musí plocha obrousit a znovu dokončit.

Nátěrová hmota budoucnosti- Horsemen Woodcare

Díky technologickým pokrokům a vývoji vznikla zcela nová NH, která splňuje požadavky budoucnosti a také myšlenku zcela jednoduché zpracovatelnosti, opravitelnosti a obnovitelnosti povrchu bez nutnosti zbrušovat zbytky NH po skončení životnosti nátěru. Tyto požadavky na NH vyplývají hlavně od zákazníků, kteří mají již dlouhodobější zkušenosti.

nater exterieroveho drevaTato nová NH je v zásadě tónovací olej, který se vsakuje hluboko do dřeva. Přesné složení je patentově chráněno a je předmětem výrobního tajemství. Můžeme pouze prozradit, že inspirace pochází z Finska.

Horsemen Woodcare Zedaröl přináší jednu NH, která se natírá 2x. Životnost tohoto systémů je plně srovnatelná s HN s UV nano. Výhodou  Horsemen Woodcare Zedaröl je, že se opravuje pouze přetřením bez nutnosti přebrušovat plochu. Je to výhoda zcela jednoznačná, neboť potřeba jednoduše opravovat a obnovovat bude se stále rostoucím podílem dřeva ve stavbách čím dále tím více aktuálnější.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist