Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Infrasauny pro domácí wellness

Lis 1613 Autor: Redakce

Po sauně zatoužíme obvykle s příchodem podzimních sychravých dnů. Už nějako dobu se však do pozornosti vedle klasických saun dostávají infrasauny (někdy nazývané i infra sauny, ev. infrakabiny). Bývají součástí wellness center, hotelů i sportovišť a lze je jako ideální doporučit i pro domácí wellness. Dokonce nemusíte být ani vlastníkem třípatrové vily, aby se vám menší infrasauna někam vešla. Je nenáročná na prostor a nepotřebujete pro ni žádné speciální stavební úpravy.

Víte, že má infrasauna stejné zdravotní účinky jako klasická sauna?

domaci infrasauny klasickeInfrasauna je charakteristická zejména tím, že je její provozní teplota nižší než u klasické finské sauny. Pohybuje se v rozmezí od 45 do 60 ºC. Je tedy mnohem méně náročná nejen na energii, ale i šetrnější k tělu pokud jde o lidi trpící vysokým krevním tlakem, ale i dalšími potížemi, při nichž se nedoporučuje pobyt ve vysokých teplotách. Zatímco klasická sauna může určitým jedincům způsobovat problémy, infrasaunu ocení skutečně každý. Doporučená doba, kterou v ní strávíte, je 25 až 45 minut, přitom celý čas v ní můžete zůstat bez přestávky. Léčivé účinky na organismus má teplo, které proniká do těla – což platí jak pro finskou saunu, tak pro infrasaunu.

Praktické malé i luxusní infrasauny

Firmy Finská sauna – Horavia s.r.o. nabízí infrasauny jak v podobě na prostor nenáročných malých řešení vhodných třeba do ložnice, do předsíně či koupeny, až po větší a luxusní infrasauny vhodné pro náročné zákazníky, jež neomezuje prostor, nebo pro wellness centra.

Domácí infrasauny bývají většinou menší, mohou být pro jednu osobu, i když oblíbenější je infrasauna pro 2 osoby. To proto, že saunování je přece jen poněkud společenštější záležitostí. Firma vám však dodá i atypické infrasauny vhodné do specifických prostor, které vám budou navrhnuty přímo na míru. Třeba do vašich podkrovních prostor nebo jinak specifického interiéru. Pro náročné zákazníky jsou k dispozici již připravené luxusní infrasauny. Jde o interiérové modely saun finského výrobce Harvia. Mají nádherné dřevěné obložení, luxusně prosklené plochy, integrované osvětlení i další zajímavé designové prvky. Vhodné jsou pro umístění do jakéhokoliv suchého prostředí.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist