Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Ideální hračky pro psy

Pro 1419 Autor: Redakce

hracky diskPejsci jsou velmi živá stvoření, která si s něčím potřebují pořád hrát. Proto k nim buďte dostatečně ohleduplní a dejte si záležet i na výběru hračky. Naši malí mazlíčkové občas bývají pěkně protivní a dokážou leccos zničit, pokud nemají svoji hračku. Pokud máte psa volně na zahradě, tak to není až tak velký problém pokud vám něco zničí. Dost často se stává, že hravé štěně jen tak pro radost vyhrabe nějaký květináč nebo na zahradě najde nějakou fólii, kterou potřebujete, tak vám ji jednoduše roztrhá a udělá binec po celé zahradě. No a pak je řada na vás, abyste to všechno uklidili. Pokud ale bydlíte v bytě a váš mazlíček je tam s vámi, tak už přichází horší škody.

Například takový rozkousaný nebo potrhaný polštář či dokonce gauč. Těm malým potvůrkám to prostě nedělá žádný problém. No a těmto škodám se můžete snažit předejít tím, že pejskovi koupíte dobrou a kvalitní hračku, která vašeho psa natolik zaujme, že nebude mít potřebu ničit věci kolem sebe. Určitě vás bude méně mrzet roztrhaná hračka za pár korun, než celý gauč za tisíce.

Dnes je v obchodech i na internetu k sehnání mnoho a mnoho hraček a dalších příslušenství pro vašeho mazlíčka. Opravdu je na výběr z mnoha věcí. Existují různé tvary, barvy, materiály a provedení, že z toho máte někdy až zmatek. A ne každému psovi se samozřejmě líbí to samé. Zkrátka dost zapeklité téma. Podle některých studií je nejlepší počet hraček pro psa někde okolo pěti. Pes má tak z čeho vybírat a může si zkrátit nejednu chvilku bez vás či s vámi.

A jakou hračku nejlépe vybrat?

hracky na zubyPokud má váš pejsek problémy se zuby, dásněmi a má problém cokoliv rozkousat, rozhodně nekupujte žádné tvrdé hračky, které jsou určené pro psy s dobrým chrupem. Nejlepšími hračkami pro psa, který nemá tak dobrý chrup, jsou rozhodně plyšáci, duté pískací hračky (ty jsou z měkkého materiálu a ještě pískají, což pejska určitě bude bavit) nebo gumové míčky. Gumové míčky by také neměli být příliš tvrdé. Pokud svého pejska rozmazlujete a má mnoho hraček, ale příliš si s nimi nehraje, tak je to jen o tom, že je nerozhodný a asi neví, se kterou si má hrát dřív – tudíž si nehraje ani s jednou. Proto je právě vhodné, aby měl pes zhruba pět hraček. Každá hračka by měla mít jiné využití, tak je to totiž ještě víc zajímavé pro psa a má aspoň jasně o tom, která hračka mu nejlépe uspokojí jeho momentální potřeby. Existují samozřejmě pejsci, kteří se neradi hrají se svými hračkami a mají raději hru se svým páníčkem. V tom případě máte jedinou možnost – při hraní mu asistovat. Takovému psovi stačí například aportovací míčky.

Co když pes každou hračku rozkouše?

hracky pro steneStačí vašemu pejskovi pořizovat hračky z pevnějších materiálů a ne plyšáky, které jsou jasnou kořistí a jsou po deseti minutách rozkousané. Vhodné jsou například hračky z buvolí kůže nebo různé uzly, které může okusovat. Dále jsou vhodné hračky z latexového materiálu – například balonky. Je dobré si materiál nejdříve osahat a zkusit jeho pevnost, aby vaše hračka nezklamala. Latexové balonky by měli i více vydržet. Velmi vhodnými hračkami jsou kaučukové hračky, které se vyrábí duté a dají se naplnit nějakou dobrotou, což pes určitě ocení a zabaví ho to na delší chvilku. Díky tomu, že psovi bude náplň vonět, může hračka zaujmout i pejsky, kteří si neradi hrají.

Tipy a doporučení

for pets hrackyDo kaučukových hraček, které se plní, je vhodné dávat tvaroh, pomazánkový sýr, vitamínové pasty pro psy či speciální pěnící pěny s příchutěmi, ale určitě je lepší zvolit něco domácí. U plyšových hraček je dobré dávat pozor na různé doplňky, které by pes mohl spolknout. Odstraňte je nejlépe sami, aby se s nimi pes případně neudusil. V dnešní době se dělají plyšáci i speciálně pro pejsky. Jsou sice o něco dražší, ale oči a čumáček apod. mají pevně přišity nebo přilepeny, aby je pes neodstranil tak lehce. Tito plyšáci jsou také z kvalitního materiálu, který je k sobě pevně přišit, aby plyšáka pes hnedka neroztrhal. Malé hračky jsou pro psa naprosto nepřípustné! Mezi dobré příklady těchto hraček patří určitě různé rolničky a velmi drobné míčky. Opět hrozí dávení psa až následné udušení. Důležité je také kontrolovat stav hraček, jak plyšových, tak i všech ostatních, aby se nestalo, že pes sní něco, co nemá. U plyšáků může být jejich tělo někde natrhlé a mohla by z něj lézt náplň. Pes by ji pak mohl jíst, což pro něj také není dobré. Velmi oblíbenými hračkami jsou hračky na čištění chrupu. Obvykle mají na sobě speciální výstupky, které dokáží při hře mechanicky odstraňovat zubní plak. Dále výstupky jemně masírují dásně, čímž pomáhají k jejich prokrvení. Hračky jsou vhodné i pro štěňata, kterým pomáhají se správným prořezáváním jejich zoubků. Jsou hygienické, jelikož se dají omýt vodou a nemají na sobě žádné malé části, které by pes snadno spolknul.

Interaktivní hračky pro vaše pejsky

hracky inteligentniV poslední době jsou velmi oblíbené interaktivní hračky pro psy. Ty nejsou určené ke kousání, ale mají pomoci rozvíjet jeho mysl. Proto u téhle hračky psa nenechávejte samotného. Jde vlastně o to, že psovi dáte nějaký pamlsek dovnitř té hračky a on si ji musí pomocí své inteligence vysvobodit. Proto je lepší psovi příliš nepomáhat, ale ho jen podporovat, aby na ten hlavolam přišel sám. Také není dobré psa nechat s hračkou dlouho pracovat. Sám by si pak šel hledat jinou zábavu, protože tahle by ho už nebavila. Tyto hračky mají 3 levely. Level 1 je nejvyšší obtížností. Je dobré postupovat od nejjednodušších věcí, aby pes neztratil motivaci kvůli tomu, že mu to nejde. Level 2 je střední obtížnost. Pokud to psa opravdu začne bavit a pochopí princip, je čas na složitější hru – tedy level 1. Posledním levelem je level 3, který je nejjednodušší. Zde jsou úkoly lehké, stačí jen vytahovat šuplíčky, kde jsou pamlsky. Touto hrou psa nenaučíte jen myslet, ale můžete zapojit různé povely – například na začátku hry a na konci hry, aby pes věděl, že už může začít nebo má skončit.

Tak už máte jasno, jakou hračkou potěšíte svého čtyřnohého mazlíčka?

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist