Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

I v zimě je třeba psa čas od času vykoupat

Úno 1213 Autor: Redakce

Blechy jsou celoročním problémem. Jak zbavit psa tohoto parazita? Psa je potřeba ve večerních hodinách vykoupat v šamponu proti blechám a ráno ještě ošetřit dalším antiparazitikem (spej, spot on a podobně).

koupani psa v zimeDalším důvodem může být, že se pes vyválí a zapáchá. Psovi dáme do vany protiskluzovou podložku a zavřeme dveře od koupelny, aby pes neutekl. Předem si přichystejte všechny potřebné věci, abychom nemuseli poodcházet. Je velmi důležité psa hodně namočit, aby se šampon dostal nejenom na srst, ale také na kůži. K tomu nám mohou pomoci šamponovací kartáče. Psíkovi umyjeme a opláchneme celé tělo, hlavu necháváme naposled. Před mytím hlavy dáme psovi do uší vatové tampony.

Voda se v žádném případě nesmí psovi dostat do ucha. Proč myjeme hlavu psovi až poté, co jsme ho umyli celého? Při mytí hlavy pes znervózní, začíná se oklepávat. Proto hlavu myjeme urychleně a je vhodné, když po umytí hlavy celá koupel končí.

Je rovněž velmi důležité, abychom všechen šampon ze psí srsti vymyli. Zejména v zimě psa koupeme až po posledním venčení. Ještě před tím v bytě musíte hodně topit, a to i během noci. Samozřejmě nejvhodnější je psa vyfénovat, ale málokterý psík to snese. Psí srst po uschnutí můžete ošetřit nesmývatelným kondicionérem ve spreji. Může se jednat o norkový nebo jojobový olej.

Druhý den při ranním venčení zvolte teplejší oblečky pro psy. Pro psy parádníky, výhradně chované v interiéru, můžete přistoupit i k aplikaci parfémů pro psy. Parfémy jsou zejména vhodné pro výstavní psy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist