Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Hygge – tajemství spokojeného života podle seveřanů

Zář 1917 Autor: Komerční sdělení

Kde jinde se učit radovat ze života než tam, kde je zima sice romantická, ale delší, než je zdrávo. Pravě seveřané se naučili umět si vychutnat každý okamžik, a to klidně zavřeni mezi čtyřmi zdmi, protože ven byste zrovna, jak se říká, nevyhnali ani psa. Toto umění pozitivního přístupu k životu dostalo i své jméno – hygge.

designove svicky

Slovo hygge najdete v dánštině i v norštině. Je však především fenoménem dánského životního stylu. Nemá dlouhou tradici, i když to jen proto, že možná Dánové tento přístup k životu pouze dříve nepojmenovali. Ve 20. století se hygge stalo celosvětovou módou a dnes se již na některých školách dokonce vyučuje. A proč ne? Když se mohou vyučovat různé meditační techniky a hygge je vlastně jednou z nich?

Hygge staví na jasných principech

Zjednodušeně lze hygge definovat jako šťastný přístup k životu. Jde o nekonfliktnost a schopnost užívat si přítomnost, ať je jakákoliv. Vždy v ní najít něco pozitivního. K hygge patří podobně jako k meditaci správná atmosféra. Nemusíte ale sedět ve strnulé meditační poloze a odpoutávat svoji mysl. Naopak. Zapalte si krásné dekorativní svíčky, pokud máte možnost, zatopte v krbu, vyvalte se na postel, na sofa či na koberec, hezky zababušení do teplých ponožek a deky.

Nic neřešte, politiku, ani Facebook. Vypněte mobilní telefon, do ruky si vezměte hezkou knížku a dejte si něco dobrého a zdravého – voňavý čaj, kávu nebo zdravé sušenky bez cukru či RAW dortík. Pohodlí, útočiště, příměří, pospolitost, soulad, rovnost a vděčnost – to jsou další principy, které se u hygge uplatňují.

Svíčky k hygge neoddělitelně patří

Plamínek ohně je nádherný. Nenahradíte jej žádnými LED světýlky. K atmosféře hygge neoddělitelně patří. Svíčky umístěte všude. Samozřejmě vždy na bezpečnou podložku, aby nehrozilo vznícení nábytku při převrácení se svíčky, nebo při jejím pádu. Hodí se různé uzavřené bezpečné svícny a svítilny. Mimochodem, věděli jste, že Dánové svíčky milují natolik, že je zapalují třeba i na firemních poradách či ve škole? Vyzkoušíte?

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist