Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Hotel pro psa nebo do hotelu se psem?

Čvn 1717 Autor: Redakce

Letní dovolená se blíží mílovými kroky. Naše mazlíčky ale naše dovolená ovlivní víc, než si možná dokážeme nebo chceme připustit. Pokud psa necháte doma, ušetříte ho dlouhé cesty v mnoha případech třeba i v zavazadlovém prostoru letadel. Na druhou stranu, pokud psa necháte doma, vůbec nemáte jistotu, zda je o někoho postaráno tak, jak si představujete.

pes u more

Oslovte někoho důvěryhodného

Hlídání někým z rodiny Je jedno, zda psíka necháte kamarádovi nebo třeba sestře. V prvé řadě musí být pes na danou osobu dostatečně zvyklý. Zdaleka nejlepší variantou pak je, pokud se hlídač nastěhuje k vám domu. Domácí prostředí psovi dokáže překonat stesk po páníčcích. Hlídače rozhodně instruujte o množství žrádla a pravidelné době, kdy ho podávat. Odborníci vždy doporučují venčit cizího psa na vodítku. Nikdy nevíte, co mu přelétne přes nos. Pro jistotu předejte telefon na veterináře.

Hotel pro psy

Nehodí se pro každého! Do hotelu patří především velmi, opravdu nadstandardně socializovaná zvířata, kterým je jedno, kdo se s nimi mazlí, krmí je a venčí. Velmi vhodné je, aby pes snesl ostatní zvířata, aby si našel i během několika dní své zvířecí kamarády. S hotelem domluvte podmínky, předejte veškeré možné info o tom, co zvíře rádo a naopak, dodejte dostatek žrádla.

Na dovolenou autem se psem

V prvé řadě se musíte rozmyslet, zda pes cestu snese bez větší psychické újmy. Pokud cestujete autem třeba do Chorvatska, rozhodně počítejte s dostatkem pitné vody pro psa a dostatečným prostorem. Klec pro psa vám zabere klidně i více než polovinu zavazadlového prostoru. Menší psy můžete mít na kšírech na sedačce.

Pes do letadla? Také možnost!

Informujte se, zda malý pes může letět s vámi přímo v kabině pro cestující a pokud ano, letenku zamluvte dostatečně dlouho dopředu. V kabině totiž většinou může být jen jedno zvíře. Musíte mít uzpůsobenou tašku s nepropustným dnem, která se navíc musí vejít do klece pro příruční zavazadla. Většinou jsou akceptována zvířata do hmotnosti 5-6 kg.

I do zavazadlového prostoru počítejte se speciální klecí, nejlépe certifikovanou, s kolečky a pítkem. Asi si ale dokážete představit, že pes z podobné formy cestování nebude zrovna nadšen.

Rady a tipy

  • vždy si zjistěte nutnost očkování a kdy propadá
  • informujte se o doporučených očkováních
  • naprostou samozřejmostí je pas pro psa!!!
  • zjistěte, zda pes smí do vámi zvoleného ubytování (nabídka ubytování, kde tolerují psy) a na přilehlou pláž
  • vezměte s sebou náhubek, vodítko, žrádlo, na které je pes zvyklý – a to v dostatečném množství, ne vždy se v zahraničí seženou všechny oblíbené značky granulí
  • na obojek připojte adresář

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Hotel pro psa nebo do hotelu se psem?
  • Ivan 12.2.2018 (19:32)

    Pokud byste nesehnali někoho z rodiny či známého, kdo by se Vám o Vašeho chlupatého mazlíčka postaral, můžete zkusit ověřený psí hotel blízko Vašeho bydliště např. na vernypes.cz

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist