Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Hledáte automatické dávkovače krmiva pro zvířátka? Poradíme, které jsou ty nejlepší!

Čvc 2410 Autor: Claudie Kornelová

Automatické dávkovače krmiva pro domácí mazlíčky se stávají stále populárnějšími mezi majiteli zvířat, kteří hledají pohodlné a spolehlivé způsoby, jak zajistit, aby jejich mazlíčci měli přístup ke správnému množství jídla i v jejich nepřítomnosti. Tento článek se zaměří na výhody automatických dávkovačů krmiva, důležité funkce, které je třeba zvážit při výběru, a představí několik nejlepších modelů na trhu.

pes

Dávkovače krmiva jsou velmi praktické. Zdroj foto: Pixabay.com – Gentle Dog Trainers

Výhody automatických dávkovačů krmiva

1. Pravidelné stravování

Automatické dávkovače krmiva pomáhají udržovat pravidelné stravovací návyky vašich mazlíčků. To je zvláště důležité pro zvířata, která potřebují jíst v pravidelných intervalech, aby se udržela jejich zdravá hmotnost a zabránilo se zdravotním problémům, jako je obezita nebo cukrovka.

2. Pohodlí

Pokud máte hektický životní styl nebo často cestujete, automatický dávkovač krmiva může zajistit, že váš mazlíček dostane své jídlo včas, aniž byste museli být fyzicky přítomni. To znamená méně starostí pro vás a konzistentní péče pro vaše zvíře.

3. Kontrola porcí

Mnoho automatických dávkovačů krmiva umožňuje nastavit přesné množství jídla, které bude dávkováno při každém krmení. To je užitečné pro udržení správné váhy vašeho mazlíčka a prevence přejídání.

4. Sledování příjmu potravy

Některé pokročilé modely nabízejí možnosti sledování a zaznamenávání příjmu potravy vašeho mazlíčka. To vám může poskytnout cenné informace o stravovacích návycích a případných zdravotních problémech.

krmivo

Dávkovače krmiva vám ohlídají porce. Zdroj foto: Pixabay.com –  Monika  Schröder

Klíčové funkce, které je třeba zvážit

Při výběru automatického dávkovače krmiva je důležité zvážit několik klíčových funkcí, které zajistí, že zařízení splní vaše potřeby a potřeby vašeho mazlíčka.

1. Kapacita

Velikost nádoby na krmivo je důležitá, zejména pokud máte většího mazlíčka nebo pokud plánujete být pryč delší dobu. Zkontrolujte, jaké množství krmiva dokáže dávkovač pojmout, a zda je tato kapacita dostatečná pro potřeby vašeho mazlíčka.

2. Programovatelnost

Možnost nastavit více krmných časů během dne je klíčová pro udržení pravidelných stravovacích návyků. Některé dávkovače umožňují naprogramovat až 12 krmení denně, což je ideální pro zvířata se specifickými stravovacími požadavky.

3. Typ krmiva

Zvažte, jaký druh krmiva bude dávkovač používat. Některé modely jsou vhodné pouze pro suché krmivo, zatímco jiné mohou dávkovat i mokré nebo polomokré krmivo.

4. Napájení

Automatické dávkovače krmiva mohou být napájeny bateriemi, elektřinou nebo kombinací obou. Zvažte, která možnost je pro vás nejvhodnější, a zda zařízení nabízí záložní baterii v případě výpadku proudu.

5. Bezpečnostní prvky

Ujistěte se, že dávkovač má bezpečnostní prvky, jako jsou zámky na víku a těsnění, které zabrání vašemu mazlíčkovi dostat se k jídlu mezi plánovanými krmeními.

pes

Před pořízením zvažte klíčové funkce. Zdroj foto: Pixabay.com – Adriana Morales

Nejlepší automatické dávkovače krmiva

1. PetSafe Healthy Pet Simply Feed

Tento model nabízí programovatelnou možnost až 12 krmení denně a má kapacitu pro 5,6 litru suchého krmiva. Díky pomalému dávkování můžete předejít přejídání a zažívacím problémům. Je také vybaven záložní baterií pro případ výpadku proudu.

2. SureFeed Microchip Pet Feeder

Ideální pro domácnosti s více mazlíčky, tento dávkovač používá technologii mikročipů k rozpoznání konkrétního zvířete a otevření víka pouze pro něj. To zajišťuje, že každý mazlíček dostane své správné jídlo, a zabraňuje přístupu jiných zvířat.

3. Petcube Bites 2

Tento pokročilý dávkovač nabízí nejen automatické dávkování krmiva, ale také vestavěnou kameru s rozlišením 1080p, která umožňuje sledovat vaše mazlíčky na dálku. Díky aplikaci můžete krmení ovládat z telefonu a komunikovat s vašimi mazlíčky prostřednictvím obousměrného zvuku.

4. WOPET Automatic Pet Feeder

Tento model nabízí kapacitu pro 3 litry suchého krmiva a umožňuje naprogramovat až 4 krmení denně. Má také vestavěný mikrofon a reproduktor, takže můžete nahrát hlasovou zprávu, která přiláká vašeho mazlíčka k jídlu.

5. Cat Mate C500

Tento dávkovač je skvělý pro majitele koček a menších psů. Nabízí možnost dávkování mokrého i suchého krmiva a má kapacitu pro až 5 porcí. Díky ledovým balíčkům udržuje krmivo čerstvé po delší dobu.

Závěr

Automatické dávkovače krmiva jsou skvělým řešením pro zajištění pravidelného a kontrolovaného přístupu ke krmivu pro vaše domácí mazlíčky. Při výběru správného modelu je důležité zvážit kapacitu, programovatelnost, typ krmiva, napájení a bezpečnostní prvky. S výše zmíněnými dávkovači můžete mít jistotu, že vaši mazlíčci budou mít vždy dostatek jídla, i když nejste doma.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist