Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Historie vzniku výroby granulovaných krmiv pro psy

Pro 1221 Autor: Redakce

granule pro dospele psyV dnešní době, kdy si snad každý přeje, aby den měl více jak 24 hodin. V životě plném shonu a stresu, si spousta lidí najde čas chovat nějaké zvíře. Nejčastěji to bývá pes. Velký, malý, chundelatý, stále ale náš nejlepší přítel.

Většina majitelů využívá asi ten nejpohodlnější způsob krmení – tedy granule pro psy. Tento způsob výživy se ve velké míře používá až posledních padesát let. Bohužel při svém vývoji neměl a nemá na zřeteli jen zdraví a prospěch svých konzumentů.

Naprosté začátky

James Spratt žijící v Cincinnati byl prvním člověkem, který začal krmit psy suchým krmivem. Vyráběl suchary z hovězí krve a obilí. Ve 30. letech se suchá krmiva dočkala průmyslové výroby. Lidé ovšem neměli tolik peněz a tak se psi začali krmit nejlevnějšími surovinami, tudíž obilím. V 60. letech se velké potravinářské koncerny chopily dobrého nápadu, že do krmiv určených pro zvířata, mohou lehce zpracovat zbytky z potravinářské výroby. Do krmiv se tak dostávaly semleté odpady té nejhorší kvality.

V 70. letech se objevil tlak na chovatele v podobě krmiv kompletních a vyvážených. Základem ovšem byly stále ty nejlevnější suroviny. V 80. a 90. letech se krmiva začala označovat jakoprémiová a  superprémiová nebo holistická. Stále to byly obiloviny doplněné odpady z živočišné výroby, a aby to psi vůbec chtěli jíst, ještě dobře nadopované různými zchutňovaly.

Psi jsou masožravci!

Dnešním trendem ve výrobě suchých krmiv je důraz na to, že psi jsou masožravci a tudíž potřebují živočišné proteiny a ne sacharidy z obilovin. Jak zjistíte, zda jste podlehli reklamním tahákům? Podívejte se na malým písmem psané složení krmiva. Složení výrobku musí být sepsáno v sestupném sledu, tedy pokud je na prvním místě obilovina, vězte, že největší část granule se skládá právě z obilí. Vhodná krmiva pro domestifikované masožravce mají na prvním místě maso a produkty živočišného původu.

Kvalitní granulky pak obsahují maso mražené, nebo sušené. Ta nejkvalitnější krmiva jsou z čerstvého masa. Budete se jistě divit, ale ta nejkvalitnější nepatří vždy k těm nejdražším. Nepodléhejte reklamním tahům výrobců, ale čtěte skutečné složení výrobku(toto doporučení se netýká pouze krmiv pro zvířata). Bohužel stále přibývá majitelů, kteří upřednostňují cenu a neohlíží se na kvalitu. Věřte, že ta levná, chcete-li ekonomická krmiva, jsou vhodná tak pro krmení slepic. Takže máte doma psa, nebo chlupatou slepici?

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist