Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Gumičkování pro každého

Zář 1423 Autor: Redakce

Naprostý fenomén dnešní doby. Rozhodně se z pohledu rodičů jedná o kladný hit, protože děti se výjimečně nebaví u televize nebo počítače. V médiích proběhla zpráva o nebezpečných gumičkách, ze kterých vyskakuje na rukou dětí nepříjemná vyrážka. Tomu se ale vyhnete nákupu originálních gumiček i příslušenství. Důležitý je také materiál, podle odborníků je mnohem vhodnější silikon, než alergenní latex nebo třeba PVC.

kniha gumickovaniDěti různých věků i dospělí dělají náramky, přívěsky na klíče, sponky do vlasů a podobně. Kde ale pořád brát inspiraci? My jsme narazili na knihu Gumičkování, kterou jako svou novinku vydává Euromedia Group k.s., Ikar (www.bux.cz).

A jak začít? Budete potřebovat jen stávek, kupu barevných gumiček, háček, trochu zručnosti a hodně fantazie. Pak se můžete pustit do zábavného duhového tkaní! Vyberte si z 25 nápaditých projektů: jsou mezi nimi náramky, sportovní talismany, přívěsky na klíče, náhrdelníky, pouzdro na mobil, rockerský nátepník, a dokonce i plně funkční prak. Podlehněte kouzlu tkaní z gumiček a přidejte nové výrazné doplňky ke svému outfitu!

Ale pozor, gumičkovat můžete i na prstech nebo za pomocí tužky.

Z mnoha postupů vybíráme rockerský nátepník

Návod na široký náramek

Užívejte si rockovou muziku s tímhle stylovým nátepníkem! Barevně ho vylaďte tón v tónu – a nebo na svém zápěstí vystřídejte všechny barvy duhy.

Budete potřebovat:

4 stávky háček 5 koncovek 100 TMAVĚ ZELENÝCH
100 SVĚTLE ZELENÝCH 100 CITRONOVÝCH 100 ŽLUTÝCH
76 BÍLÝCH gumiček (plus gumičky od každé barvy na spojení)

Postup

1. Sestavte stávky k sobě s šipkami směřujícími vpravo. Od levého spodního rohu směrem doprava navlékněte vodorovnou řadu tmavě zelených gumiček. Dál na levý spodní kolík navlékněte gumičku stejné barvy a přetáhněte na kolík nad ním. Totéž opakujte po celé řadě. V druhé řadě opět natáhněte tmavě zelené gumičky vodorovně zleva doprava.

2. Na každý kolík druhé řady opět navlékněte tmavě zelené gumičky a přetáhněte je vždy na kolík nad ním. Přes třetí řadu natáhněte vodorovně zleva doprava světle zelené gumičky. Popsaným způsobem postupujte po celém stávku, gumičky tedy natahujte: vodorovně, nahoru, vodorovně a ještě jednou nahoru, pak změňte barvu. U poslední, tedy bílé barvy vynechte poslední řadu nahoru natahovaných gumiček.

3. Udělejte z bílé gumičky trojitou „čepičku“ a nasaďte ji na horní pravý kolík.

4. Od kolíku s „čepičkou“ začněte smyčkovat. Háčkem naberte gumičku pod ní, vytáhněte a stáhněte z kolíku a přesuňte na kolík s druhým koncem gumičky. Nejdříve zasmyčkujte horní řadu zprava doleva, pak gumičky natažené svisle. Tento postup opakujte v každé řadě.

5. Gumičku vlevo dole zajistěte koncovkou a první polovinu nátepníku sejměte ze stávku.

6. Stejným způsobem vytvořte druhou polovinu. Hotové poloviny nátepníku spojte gumičkami odpovídající barvy. Gumičku zasmyčkujte na okraji jedné poloviny a provlékněte okrajem druhé. Po spojení celého barevného proužku zajistěte každou z těchto pěti gumiček koncovkou.

Soutěž gumičkování

Také milujete výtvory z gumiček? Pošlete nám fotografii čehokoliv z gumiček na mail soutez@prima-receptar.cz a jedna ze 3 zmiňovaných publikací v hodnotě 250 Kč může být vaše. Nezapomeňte připojit krátký popisek fotografie a adresu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist