Genetický původ psa domácího se datuje již u vlka…
…můžeme hovořit o skutečné šelmě. Vývojová větev psa a vlka se vydala jinou cestou před 100 – 135 tisíci let. I po oddělení u nich převládal stejný způsob obstarávání potravy. Teprve po mnoha letech pes opustil své přirozené prostředí a začal žít s člověkem.
Podle výzkumů se psi s vlky liší i v tělesné stavbě. To vypovídá i o tipu potravy, který ukořistili. Nejsnadněji oddělitelné části z kořisti pro ně byly vnitřnosti, které přemístili a teprve poté se jimi nasytili. Rozdílem mezi psy a vlky je i fakt, že potravu psů tvořila i rostlinná složka.
Rostlinná složka v potravě psů pochází z trávicích traktů býložravců, tedy nejvíc požívanou částí kořisti. Trávicí trakt u býložravců se skládá jak z živočišných, tak rostlinných složek v poměru 70:30. Proto i strava psa byla vyvážená a doplněná o lesní byliny, bobule nebo ovoce.
Vyvážená strava psa obsahující vlákninu, vitamíny, minerály a další látky se stala i důležitým faktorem při opouštění původního stylu života a zdomácnění psa člověkem.
V současné době je velký zájem o přirozený styl života, žití v souladu s přírodou a „návrat ke kořenům“. Lidé se snaží stravu svého psa přizpůsobit jeho původu, prioritám těla, a tím splnit i tělesné volání divočiny.
Příroda nám dnes poskytuje i útěchu a únik z každodenního pracovního stresu, nabízí různé varianty v medicíně, které stále více lidí preferuje před lékařským zásahem. Vždyť i na běžné zdravotní problémy používáme recepty z bylinek vyzkoušené po generace. A na tyto potřeby odpovídá krmivo pro psy, které splňuje představy všech páníčků. Krmivo slibuje přirozený způsob výživy i ochranu zdraví a pohody psa. A tím se spojí se svým přirozeným já žijícím ve volné přírodě. Příkladem takového krmiva je Carnilove.
Komentáře k článku
Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.