Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Funkční stavební pouzdra pro posuvné dveře, které vám ušetří prostor v bytě

Dub 1421 Autor: Františka Podzimková

Při zařizování bytu v mnoha případech zjistíme, že ne na všechno, co jsme si plánovali, je v místnosti dostatek prostoru. Namísto toho, abyste postupně vyškrtávali jednotlivé zařízení a předměty se pokuste problém uchopit z druhé strany. Poradíme vám trik, jak ušetřit hned několik desítek čtverečních centimetrů.

eclyse syntesisŘešení je až směšně jednoduché. Představte si obyčejné, otevírací dveře. Jak si je představíte, samy o sobě, když jsou zavřené, nezabírají v podstatě žádný prostor. Problém ale nastává při otevření. Když dveře otevíráme, pohybují se po určité trajektorii. A právě tato výseč musí zůstat volná proto, aby mohlo dojít k bezproblémovému chodu dveří.

Nejčastěji je výseč, po které se dveře obvykle pohybují, buď ve tvaru půlkruhu o poloměru 90 cm, nebo v ostatních případech tvaru čtvrtkružnice o hranách 90 x 90 cm. Pokud si potřebnou plochu pro otevření dveří rozpočítáme, sami se přesvědčíme o tom, že nejde o zanedbatelný prostor. Tento prostor se dá totiž využít mnohem efektivněji. Například jako úložné prostory atp.

Námi navrhovaným řešením samozřejmě není jednoduše dveře vypustit, to by byl holý nesmysl, ale klasické dveře můžeme nahradit dveřmi posuvnými. Z hlediska šetření prostoru jsou jednoznačně praktičtější. Posuvné dveře do pouzdra nejen šetří prostor, ale zároveň v některých případech vypadají mnohem lépe než dveře klasické.

Posuvné a zasouvací dveře se mohou stát elegantním doplňkem každého prostoru. Spolehlivou funkčnost a bezhlučnost lze zajistit kvalitními stavebními pouzdry, do kterých je vsadíte.

Stavební pouzdra jsou zapotřebí jak pro zásuvné, tak i pro posuvné dveře. Při výběru hleďte hlavně na vhodný typ pro konkrétní dveře a na to, zda daný typ pouzdra je vhodný pro stěnu, do které budete dveře zasazovat. Neméně důležitá je samozřejmě i kvalita. Stavební pouzdra jsou investicí na dlouhou dobu dopředu, vyplatí se tedy za kvalitu připlatit.

Kvalitní stavební pouzdra na český trh dodává například výrobce ECLISSE. Široký sortiment stavebních pouzder takřka pro každý typ dveří je známkou profesionality. Kvalitu vám zaručí to, že firma ECLISSE je držitelem více než dvaceti patentů na posuvné systémy dveří.

Při výběru stavebního pouzdra dbejte na to, zda je určen na zabudování do sádrokartonové či zděné příčky. Některé typy stavebních pouzder jsou vhodné do obou druhů příček.

Klasická pouzdra Eclisse JEDNOKŘÍDLÉ či DVOUKŘÍDLÉ, jsou velmi snadno montovatelné. Životnost je několik desítek let. Pokud byste si před pořízením rádi na vlastní kůži vyzkoušeli, jak stavební pouzdra fungují, můžete navštívit showroom na Praze 5 v ANDĚL PARKu.

Pouzdro Eclisse TELESKOP umožní posun dvou teleskopicky posuvných křídel do jedné jediné kapsy. Tento způsob posuvných dveří je v posledních letech velmi oblíbený především díky svému elegantnímu a funkčnímu řešení.

eclysse syntesisDo moderního interiéru skvěle zapadne typ dveřních bezobložkových pouzder Eclisse SYNTESIS LINE. Tento typ není potřeba obkládat dělenou zárubní. Díky tomuto jedinečnému designu skvěle vyniknou čisté linie dveří.

Dveřní pouzdra Eclisse LUCE jsou zase význačná tím, že zde lze použít jakékoliv elektrické rozvody bez sebemenších obav. Produkt s názvem Eclisse ZÁKRYT je určen pro oddělení dvou přilehlých místností. Funguje na principu dvojitého pouzdra, které je schopno schovat zároveň dvě křídla do prostřední kapsy. Tento typ se hodí například pro oddělení záchodu a koupelny.

Veškerá stavení pouzdra se vyrábí jak pro jednokřídlé, tak pro dvou či vícekřídlé dveře. Samozřejmostí je, že pro všechna stavební pouzdra Eclisse můžete použít jakékoliv dveře pocházející z dílen tuzemských výrobců.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist