Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Filtrační konvice na vodu: Je opravdu účinná?

Říj 1723 Autor: Renata Petříčková

Stoprocentně! Z tvrdé vody rázem bude měkká a chutná. Filtrační konvice umí odstranit z pitné kohoutkové vody chlór, vodní kámen, organické nečistoty, a dokonce i pesticidy a znečištění těžkými kovy. Když se podíváme na hlavní důvody, proč lidé zvažují koupi filtrační konvice, mezi první se jistě postaví „ta věc s chlórem“.

Pít zapáchající chlorovanou vodu není žádné potěšení. Ne vždy máme možnost vodu si natočit, nechat několik hodin ustát, aby chlór vyprchal, a poté vodu vychladit v lahvi v lednici. Je-li voda navíc tvrdá, ani tak není příliš chutná. Nerozvíjí se v ní ta typická sladká vůně a chuť.

filtracni-konvice

Tady jsou tedy dva hlavní důvody pro pořízení filtrační konvice

Odstraňuje chlór a pachy – z pitné, ale nechutné vody máte rázem vodu bez zápachu s čistým aroma. O to se stará většinou uhlíkový filtr.

Voda se stává měkkou – filtry v konvici odstraňují také vápenaté usazeniny, takže voda se mění na měkkou. To zajišťuje většinou iontoměničová filtrace společně s finálními jemnými mechanickými filtry.

A taková měkká voda je druhým důvodem, proč si lidé konvice na filtrovanou vodu pořizují:

  • Káva zalitá vodou i z kávovaru, ovšem věřte nebo ne, také čaj, se začnou chovat úplně jinak, káva udělá větší pěnu, a především úplně jinak, výrazněji, chutná.
  • Skončíte i s vodním kamenem věčně obalenou rychlovarnou konvicí. Rázem bude po problému.
  • Kdo má citlivou pleť nebo pokožku hlavy a vlasy, uvítá takovou vyčištěnou vodu na opláchnutí vlasů, které se také po použití měkké vody, chovají při úpravě a péči mnohem lépe, protože nejsou zatěžovány miniaturními usazeninami z tvrdá vody.

A bez povšimnutí nemůžeme nechat ekologický dopad. Nula lahví, nula plastového odpadu!

Filtry různých druhů a různé výdrže

Konvici využijete celý rok, filtr si nastavíte podle doporučení výrobce, vydrží v řádu týdnů i podle toho, jak často vodu filtrujete. Některé filtry dokonce přefiltrují až 300 l vody a to už nějakou dobu opravdu vydrží. Vždy se dívejte na návod od výrobce.

POZOR: Filtr vás ale nezbaví bakterií, i když částečně může zbavit vodu například pesticidů. Může si ji s sebou vzít na chalupu a zkusit vodu ze studánky, ale pokud je voda kontaminována bakteriálně, ani filtrační konvice nic nezmůže.

Jinak ji ale lze s čistým svědomím doporučit, minimálně chuť vody bude mnohonásobně lepší a voda pro pití příjemnější. Uchování kávovaru nebo varné konvice je pak další nepopiratelnou výhodou!

voda

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist