Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Fenomén Tiny House je oblíbený i v Česku

Úno 2107 Autor: Redakce

Zatímco prahne většina lidí po moderním bydlení za hříšné peníze, jiní dávají přednost unikátním Tiny Houses. Maličký domek na kolech se dostává do povědomí lidí z celého světa, a dokonce se s ním setkáme i v České republice.

tiny house

Foto: Susanne Jutzeler, suju, Pixabay

Tradiční hodnoty se vytrácejí

Tempo moderní doby začíná být zběsilé. Peníze a jiné materiální elementy se stávají prioritou. Lidé zapomínají na tradiční hodnoty. Libují si v přepychu trendů a touží po luxusu. Měli by si však uvědomit, že se tím vzdalují především přírodě. Díky malým pojízdným domkům utečou od rádoby klíčových životních potřeb, rázem se ocitnou na čerstvém vzduchu, opustí digitální svět a naberou nové síly.

Dá se v něm bydlet?

Tiny House je maličký domek na kolech, ve kterém se dá bydlet a můžete s ním kdykoliv odjet na jiné místo. Tiny House má obytnou část, záchod, topení a další náležitosti klasického bydlení. O tom, zda ho využít jako stálé či dočasné bydlení, nebudeme psát. Každému vyhovuje jiný způsob života.

Postavte si ho sami

Domek se sedlovou střechou není v žádném případě karavan ani maringotka. Dřevostavba s komínem a klidně i terasou je jako stvořená pro část populace, která si nenašla v konzumní společnosti zalíbení. Nejlepší na tom je, že si ho můžete postavit svépomocí a nebudete investovat miliony. Plány k pojízdnému domku se dají stáhnout třeba na internetu. Nejde o složitý stavební systém, avšak konstrukce musí být pevná a bezpečná. Přeci jen jde o pohyblivé bydlení, není možné ohrožovat další účastníky provozu.

Hnutí Tiny House

Už během 20. století byly v Americe Tiny Houses populární, to vše kvůli hospodářské krizi. Lidé, kteří se nacházeli ve špatné ekonomické situaci, a přespávali třeba v chatkách, starých autobusech a kontejnerech, si tak vybudovali vlastní hnutí. Přestavba na skromné bydlení pro ně nebyla náročná, a rovněž se mohli přemístit snadno k ohnisku pracovních příležitostí.

Přestaňte brát a začněte dávat

Na světě nejsou jen bohatí lidé, kteří žijí bezstarostně. Mnohem více je jedinců a rodin, jež se potýkající se špatnou ekonomickou situací. Udělejte si proto adventní kalendář naopak a berte to jako velkou výzvu. Každý den darujte potřebným či přátelům věc, co nepotřebujete. Vy budete mít radost, že jste udělali dobrý skutek a druhým tím opravdu pomůžete.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist