Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Feng-shui zná každý, ale co SU JOK?

Čvc 1219 Autor: Redakce

su jokStejně jako v případě feng shui, má i podle filozofie SU JOK (čti su džok), každý právo na životní štěstí a pohodu. Je ale jasné, že štěstíčku musíme trochu pomoci. Nesmíme se bát být úspěšní a měli bychom se radovat z maličkostí.

Park Jae Woo

Tento korejský vědec procestoval snad celý svět a ze svých cest těžil i při popisu asijských medicín. Nakonec se stal autorem filozofie su jok. Su znamená ruka, jok zase noha. Ostatně ruka a noha jsou základem akupresury. Díky tlakovým bodům můžeme přes dlaně a chodidla ovlivňovat vnitřní orgány a celkovou tělesnou rovnováhu. Tato velmi složitá filozofie v podstatě popisuje, že nemoc pramení z určité vnitřní disharmonie a léčit bychom tedy měly příčinu a ne následek nemoci. Su jok vyžaduje aktivní účast nemocného. Vždy si musíme uvědomit, že nejde o léčitelství, jednoduše musíme převzít odpovědnost za své zdraví a pracovat se všemi vrstvami organismu (od fyzického cvičení až po mentální meditace).

Parametry a učení Su Jok

Pomocí Su Jok lze léčit celé tělo. Krom využití tlakových bodů na nás ale působí také barvy a teplota okolí. Všechny tyto a samozřejmě i další parametry totiž ovlivňují naši celkovou energii. Tělo si údajně samo řekne, jestli chce teplo nebo chlad. Když dámy bolí bříško při menstruaci, automaticky si ho nahříváme. Naopak na vyvrknutý kotník automaticky sáhneme po studeném.

A kde se o tomto východním učení dozvíte více? Pokud vás toto téma zaujalo, můžete si zakoupit knihu od profesora Parka: Su jok – terapie pro všechny. Kniha obsahuje schématická zobrazení soustav shody na rukou, zóny a body ve shodných soustavách na rukou a chodidlech, onemocnění orgánů a analýza pomocí metody Su Jok apod. Mnohem lépe stravitelná je ale publikace Su Jok-zdraví na ruce. Název knihy je doslova příznačný, protože se v Koreji před více než 3000 lety začala rozvíjet metoda, která oprati čínskému učení nepracovala s celým tělem, ale pouze s rukama a nohama. Kniha, jejíž autorem je Ján Pukluš, seznamuje s vysoce účinnou metodou, která vám pomůže odstranit menší i větší zdravotní problémy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist