Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Existuje superfood pro pejsky?

Dub 1517 Autor: Monika Harcarikova

pes a dite britO lidských superfoods už toho bylo napsáno víc než dost. Dá se ale mluvit také o superpotravinách pro pejsky? Pár adeptů na toto označení vám teď představíme, názor si udělejte sami. Jisté je jen jedno, budeme mluvit o potravinách, do kterých byste to zaručeně neřekli – jablka, brambory a semena z hroznového vína.

Neobyčejné jablko

Někdo by si mohl pomyslet, co s obyčejným jablkem? Nutriční specialista Ing. Martin Kváš ale vysvětluje, proč se na jablka přestat koukat skrz prsty: „Působí především na očistu trávicího traktu a tedy na zvyšování stravitelnosti živin.“ To jinými slovy znamená, že zvířecí organismus lépe využije přijatou stravu a méně jí vyloučí. To umožní používat nižší krmné dávky a tím i šetřit peníze chovatelů.

Nejen jarní očista

vitaminy britAntioxidace je základ života. My lidé už jsme sami sebe naučili „antioxidovat“ docela obstojně. Víme, že mezi významné antioxidanty patří drobné ovoce jako maliny, ostružiny nebo třeba borůvky, dále potom zelený čaj nebo některé druhy koření. Co ale funguje na naše pejsky a jak jim to správně naservírovat? Poradíme vám! Vynikající zdroj antioxidantů pro vaše čtyřnohé mazlíčky představují například citrusy. Stejně dobře poslouží také extrakt ze semen hroznového vína.

Mýty opředené brambory

bramboryO bramborách panují nejrůznější mýty a lidé si myslí, že jsou pro zvířata škodlivé. Tuto domněnku nám ale vyvrací nutriční specialista Ing. Martin Kváš:

 „Špatně stravitelné jsou pro zvířata (a ostatně i pro lidi) pouze brambory syrové. Úprava brambor speciálními technologickými procesy významně zvyšuje stravitelnost škrobu, který pak slouží jako zdroj tak zvané pomalé energie. To znamená, že takto upravený škrob se tráví pomalu a energie z něj vydrží dlouhou dobu. Brambory se zároveň touto úpravou stanou zdrojem velmi jemné vlákniny, která efektivně čistí trávicí trakt “.

Jak zjistíte, jestli tohle všechno funguje? Zkuste, co na to váš pejsek 😉   

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist