Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Ekologické hračky pro děti i zvířátka

Bře 1409 Autor: Redakce

Ekologie je bez pochyby fenoménem dnešní doby. Snažíme se, kde se dá. Třídíme odpad, podporujeme místní produkci a podobně. Mnoho maminek nedá dopustit na klasické pleny nebo alespoň takové, které se dají zkompostovat. Už není nedostupné také ekologické nádobí, které když už nepotřebujete, necháte rozložit, takže nevzniká žádný odpad. Biologicky odbouratelný plast navíc vždy musí splňovat všechny požadavky, které jsou kladeny na výrobky pro děti. Od klasického plastu se ten kukuřičný v ničem neliší, tedy ne na první pohled. Když už nemá své využití, nebude v přírodě ležet stovky let!

eko hrackaStejně jako eko nádobí, musí i eko hračky projít přísnými atesty. Stejně jako u nádobí ani zde nepoznáte, že se jedná o odbouratelný plast. Hračky jsou barevné, funkční a vy nemusíte mít strach, že dítko strká do pusy plasty z ledasčeho. Zejména u kousátek je obzvláště důležité, aby neobsahovala žádné toxiny, ftaláty, dioxiny a jiné látky ohrožující zdraví dětí.

Vůbec první ekologickou odbouratelnou hračku s vlastním certifikátem byly kroužky, tedy hračka, kterou kojenci milují. Tyto kroužky byly začátkem roku 2009 představeny i na Evropském trhu. Hračky se našim nejmenším brzy okoukají nebo z nich jednoduše vyrostou a už je nezajímají. Materiál, ze kterého je hračka vyráběna se likviduje přirozenou cestou, tedy kompostováním, nebo ji zahrabte kdekoliv do země a ona se rozloží.

Ekologické hračky máte možnost koupit pod značkou KIKKO mj. v sítích drogerií DM. Tato značka pak reprezentuje i 100% kompostovatelné plínky a samozřejmě také dětské nádobí. Co se cen týče, asi se budete divit, že se až tolik neliší od těch klasických. Kousátko seženete asi za 130 Kč, praktický eko talířek s přihrádkami pak za 250 Kč.

pleny kikkoS cenou plen je to trochu složitější, i když maminky už se jistě vyznají. Balík stojí vždy něco málo přes 400 Kč a počet kusů plenek v balíku je podle jejich velikosti. Čím menší plenka, tím více jich v balíku najdete. Na balíku vždy najdete označení číslem-to udává pro jaké mimino je plenka vhodná. Klasicky jsou kategorie podle hmotnosti dítěte. V balíku plínek velikosti S (pro novorozence 3-6 kg) jich najdete 40 ks, vel M (4-9 kg) 36 ks v balíku a vel L (7-16 kg) 32 ks v balíku. Průměrně tedy počítejte s cenou přes 10 Kč za plínku. To je v porovnání s obyčejnými skoro dvojnásobek. Ušetřit ale můžete koupí jumbo balení.

Ekologové jsou i mezi pejskaři

becobowlPokud máte pejska a příroda vám není lhostejná, poohlédněte se po miskách pro psy vyrobených z přírodních rostlinných vláken bambusu a rýžových slupek. To vše je pak spojeno 100% nezávadnou pryskyřicí. A výsledek? Opět nerozeznatelný od klasického plastu s tím rozdílem, že po vyhození (tedy třeba zarytí do půdy), se tento výrobek cca za 3 roky zcela rozloží. Misku koupíte pod obchodním názvem Becobowl. Nás velmi zaujala miska speciálně navržena pro pejsky, které se na krmivo vždy doslova vrhnou. Speciální tvar jim totiž zabraňuje hltání.

Tato značka ale v žádném případě nereprezentuje jen a pouze misky pro psy. V široké nabídce najdete hračky pro psy. Ty jsou taktéž vyrobeny jen a pouze z přírodních materiálů a při jejich výrobě se myslí na přírodu v prvé řadě. Dalšími ekologicky přátelskými výrobky jsou praktické lopatky pro čištění kočičích toalet.

obrázky: kikko.cz a becothings.com

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Ekologické hračky pro děti i zvířátka
  • Petrusa 3.3.2022 (08:01)

    Být částečně bio eko je fajn, ale myslím, že přehánět to a mít vše jenom takové taky není úplně potřeba. Každopádně 100% rozložitelné pleny jsou za mě moc super. A co se týče těch hraček, jdu spíš hračky vzdělávací, dřevěné a samozřejmě koupím i staršímu sem tam nějakou plastovou pistoli nebo dinosaury. Teď mojí malinké začaly růst zoubky a teda ty plastové i gumové jsem okamžitě zavrhla. A líbí se mi moc ta dřevěná kousátka. Ty jsem objednávala tu: https://www.antonieemma.cz/drevaci-e-shop/ a dokonce jsem kupovala i kamarádce, která má stejně starého chlapečka a je taky moc spokojená.

  • Lada 24.4.2014 (16:21)

    hodně kvalitní a originální jsou Hračky-kong. Mám s nimi skvělou zkušenost.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist