Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Dřevěné a plovoucí podlahy

Lis 1015 Autor: Redakce

plovoucí podlahyPokud zařizujete novostavbu, nebo rekonstruujete starší byt či dům, mezi prvními většinou vybíráte podlahy. Podlaha je jádrem celého domu či bytu. Díky podlahám lze interiér sjednotit nebo naopak rozčlenit na jednotlivé zóny. Na výběr máte dřevěné podlahy, plovoucí podlahy dřevěné a laminátové, parkety, dvouparkety, dýhované podlahy a další podlahové krytiny.

Podlahu si nepořizujete na jednu nebo dvě sezóny, proto je lepší kupovat podlahy od renomovaných výrobců. Dřevěné podlahy lze využít i v exteriéru. Podlahové krytiny tvoří základní dekorativní složku každé místnosti, proto je lepší při jejím výběru uvažovat v souvislostech s plánovaným nábytkem a celkovým barevným laděním prostoru.

Laminátové plovoucí podlahy

Nejoblíbenější podlahovou krytinou současnosti jsou bezesporu plovoucí podlahy. Plovoucí podlaha se těší takovému zájmu, protože si jí můžete pořídit za přijatelnou cenou. Vyrábí se v různých tloušťkách a povrchových úpravách. Liší se například její odolnost proti poškrábání.

Navíc se vyrábí ve velkém počtu dekorů a barevných variací. Většinou se jedná o imitace dřeva, nejčastěji s dekorem buku a kanadského dubu, ale i jiných dřevin.

dřevěné podlahy

Tyto vlastnosti činí z plovoucích laminátových podlah podlahy vhodné prakticky pro jakékoliv interiéry. Oproti dřevěné podlaze je však plovoucí laminátová podlaha uměle přibarvena.

Dřevěné podlahy

Mezi dražší varianty patří  dřevěné masivní podlahy. Je to nadčasová záležitost, která dodává pocit útulného domova. Přírodní dřevo dodá krásu a eleganci interiérům klasickým i moderním. Jedná se o jednou z nejkrásnějších a zároveň nepraktičtějších podlah. Kvalitní dřevěná podlaha má opravdu vysokou životnost. Oproti masivním dřevěným podlahám má plovoucí dřevěná podlaha výhodu v tom, že se nemusíte obávat např. rozpínání a smršťování dřeva díky němuž se u dřevěné podlahy neobjevují žádné škvíry a mezery. Pokud zvolíte dřevěnou plovoucí podlahu, jistě oceníte její krásnu a plnou funkčnost i po mnoha letech každodenního používání.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Dřevěné a plovoucí podlahy
  • Veselý K 13.11.2013 (09:14)

    Doma máme dřevěnou podlahu a rozhodně bych u ní zůstal a všem jí doporučil – ideální je 3 lamelová varianta (pro informaci o co jde http://www.bambus-podlahy.cz/drevene-plovouci-podlahy ) Je sice trošku dražší, ale vydrží mnohem více než lamino a dobře drží

  • Adam 21.11.2010 (09:38)

    Dobrý den, vzhledem k vyšší ceně dřevěné podlahy je její kvalita lepší? Přemýšlím o podlaze a stále se nemohu rozhodnout, díky. P.A.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist