Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Dopřejte svému psovi krmivo bez obilí

Úno 1715 Autor: Redakce

Většina psích páníčků se svým čtyřnohým parťákům snaží dát to nejlepší od krmiva, přes zdravotní péči až po trávení volného času. Výživa psů sleduje podobné trendy, jako výživa lidí. Omezení příjmu obiloviny mezi ně určitě patří a je součástí zdravé výživy psů stejně jako lidí.

krmeni jack barel

Znáte pojem grain-free?

Anglický pojem grain-free v překladu znamená „bez obilovin“ a je konceptem výživy, který zamítá všechny obiloviny v krmivech pro psy. Tato filozofie vychází z předpokladu, že pes není schopen trávit obiloviny a některé z nich mohou vyvolávat i u zdravých psů nepříznivé reakce, intolerance a alergie. Mezi typické alergeny patří pšenice, konkrétně její bílkovina zvaná lepek neboli gluten. Vzhledem k tomu, že grain-free krmiva žádné obiloviny (tedy ani pšenici) neobsahují, jsou bezlepková (gluten-free).

Výživou ke zdraví

Pokud jste někdy zkusili omezit příjem obilovin, určitě víte, jaký to mělo vliv na vaše zdraví. Snížení konzumace potravin z bílé mouky téměř vždy u člověka vede ke zlepšení fyzické kondice, snížení hmotnosti, omezení nepříjemných pocitů po jídle, zlepšení „vyměšovacích“ procesů.

Alfou a omegou grain-free krmiv je bezpečnost z hlediska možností výskytu intolerancí a alergií, tedy fakt, že jsou hypoalergenní. Neobsahují totiž obilní lepek, bílkovinu, která u mnoha, i zdravých, jedinců může zbytečně zatěžovat trávicí trakt, a tím i oslabovat imunitu. Používání grain-free krmiv tedy vede posílení imunity pejsků, zlepšení jejich odolnosti a zdraví, a tak i naplnění základní filosofii krmiv Brit Care – předcházení onemocněním, prevence výživou. To byl jeden ze základních důvodů vytvoření kompletní řady krmiv Brit Care Salmon & Potato.

Další výhodou bezobilných krmiv je pozitivní vliv na fyzickou kondici a hmotnost psů. S těmito dvěma faktory má dnes bohužel mnoho psů problémy. Receptury grain-free kompletních krmiv jsou více koncentrovaným zdrojem energie, a navíc obsahují kvalitní suroviny a druhy masa, pročež jsou velmi dobře stravitelná. Díky tomu pokryjí živinové nároky psů nižší krmné dávky. Optimální fyzická kondice je ukazatelem zdravotního stavu a současně i jedním z nástrojů prevence nejrůznějších onemocnění.

Levné nemusí být zároveň výhodné

Menší krmné dávky mají i svůj ekonomický efekt. Krmiva Brit Care grain-free jsou mnohdy posuzovaná jako drahá. Pokud se ale podíváte na cenu krmné dávky, zjistíte, že jeden den krmení psa vás vyjde levněji než u krmiv s nižší cenou celého balení.

Grain-free krmiva nemusíme spojovat jen s řešením problematických situací. Část sacharidů v krmivech tvoří zdravá zelenina, např. brambory a ovoce. Mají tedy i další pozitivní vlivy na zdraví a pohodu psů.

Brambory mají mezi chovateli kontroverzní pověst i přes to, že jsou v bezobilných krmivech velmi rozšířené. Lidé jsou mnohdy přesvědčeni, že brambory jsou pro psy nestravitelné. To ovšem není pravda. Psi mají ve svém trávicím traktu dostatek enzymů, které tráví škroby a jsou tedy k jejich využívání velmi dobře vybaveni. Bramborový škrob navíc po extruzi tvoří krystaly, které efektivně čistí celý povrch trávicí trubice a významně tak zlepšují zdraví trávicího traktu a tím i imunitní aparát.

Pozitivní vliv grain-free krmiv:

  • Zdraví trávicího trakt
  • Výrazné omezení výskytu průjmů
  • Zmenšení množství a zlepšení kvality výkalů
  • Zlepšení zdraví kůže
  • Zlepšení kvality a barvy srsti
  • Zlepšení „aromatu“ ústní dutiny
  • Zlepšení příjmu krmiva i u „mlsných“ pejsků

Kvalita krmiv pro psy je spojována s dopady na jejich zdraví. Krmiva Brit Care Grain-free Salmon & Potato splňují veškeré nároky na kvalitu díky jejich vysoce pozitivnímu vlivu na imunitu, odolnost a zdraví.

Výhody bezobilných krmiv pro psy jsou přehledně shrnuty v tomto videu.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist