Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Dopřejte sazenicím Lignohumát

Dub 1120 Autor: Redakce

Po celý rok lze pěstovat zeleninu v celoročně vytápěném skleníku. Pokud pěstujeme velmi intenzivně, musíme doplňovat živiny nebo vyměňovat substrát ať už ve skleníku nebo venkovních prostorách. To platí pro záhonky se zeleninou i okrasnou zahradu.

Každé hnojivo by mělo obsahovat základní živiny (dusík, fosfor, draslík) a nějaký desinfekční přídavek, například dřevěné uhlí.

lignohumatKrom správného vyhnojení půdy je základem příprava sazenic. Pokud si sazeničky pěstujete sami, je vhodné je zalívat velmi slabým roztokem Lignohumátu. Lignohumát pomáhá k vytvoření kořenového systému, takže rostlina daleko lépe přijímá živiny a snáší stres z přesazování nebo teplotní změny. Takto vypěstované sazenice již nemusíme namáčet, ale při výsadbě je již jen zalijeme roztokem lignohumátu v barvě světlého čaje. Pokud jsme sazenice zakoupili, doporučujeme je nechat namočené v roztoku.

Proč používat Lignohumát?

Lignohumát obsahuje směs fulvových a huminových kyselin a jejich solí. Díky tomuto přípravku rostlina lépe využívá živiny obsažené v půdě, což příznivě působí na růst a vývoj rostlin.

Velkou výhodou je, že Lignohumát se prodává ve formě silného koncentrátu. Proto vám jedna nádobka (cena cca 125 Kč) vydrží na opravdu dlouhou dobu. Lahvička 0,5l je až na 400l zálivky. Další výhoda je v tom, že rostliny nelze předávkovat a tento roztok lze s úspěchem kombinovat s minerálními, organickými i vodorozpustnými hnojivy.

Lze ho používat během celého vegetačního období jako zálivku nebo postřik na list a rostlinky se nám odvděčí větší biomasou, květy i plody.

ligno hnojeni

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Dopřejte sazenicím Lignohumát
  • Simona Kulová 20.4.2011 (16:49)

    Dobrý den, mohu jen souhlasit. Lignohumátem ošetřuji semínka paprik a rajčat, pak jím zalévám a nakonec rosím velké sazenice. začala jsem loni a sousedi v zahrádkářské kolonii jen závidí. letos už používáme lignohumá všichni 🙂

    • Alena 2.2.2014 (16:32)

      dobrý den,našla jsem váš komentář na lignohumát a chci se zeptat jestli hned rosíte semínka po zasetí a jak často zalévéte,já nemám zkušenost .Mužete mi prosím poradit. Děkuji Alena

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist