Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Dopřejte psovi koupel

Kvě 1227 Autor: Redakce

pes koupaniKoupelí ovšem nemáme na mysli je a pouze koupel s šamponem, ale také plavání v přírodních vodách.

Všichni psi totiž umí plavat, ne každý pes ale vodu vyhledává. Majitel musí dbát na to, aby pes nelezl do špinavé vody. Velmi  vhodná je čistá tekoucí voda s teplotou vody takovou, aby pes neprochladl, což by zapříčinilo záněty. Stojaté vody jsou sice teplejší, ale nesmějí být plné řas a sinic, protože způsobují kožní problémy. Doma je pak potřeba vykoupat šamponem s chlordextrinem, který má antipatogenní účinky. Pes by si mohl přivodit zánět zvukovodu, pokud by si potopil i hlavu. Jako aport do vody tedy házejte jen plovací hračky, v žádném případě kameny nebo cokoliv, co by šlo ke dnu a pes by se musel pro aport potopit.

Po koupání nezapomeňte vyčistit uši vodičkou na čištění uší. Do vnějšího zvukovodu kápněte několik kapiček přípravku, uši promněte a nechte chvíli působit. Pak nechte psa, aby zatřepal hlavou a nečistoty z ucha vytřete vatičkou nebo odličovacím tamponem.

Pro sušení srsti je nejlepší pohyb na slunci. Použít můžete i ručník z mikrovlákna. Psa důkladně vysušte hlavně u uší, kde je hustá srst. Mnoho lidí nedá dopustit také na župany pro psy.

Pes u moře

pes v moriCo se mořské vody týče, po koupeli ve slané vodě stačí hladkosrsté psy osušit. U dlouhosrstých plemen je lepší srst propláchnout sladkou vodou, aby na srsti sůl nekrystalizovala. Pes by krystalky ze srsti dostával lízáním.

Všeobecně ale platí, že slaná voda je pro psí kůži přínosná a může léčit četné dermatitidy. Plavání, zejména v moři, je pro psa ale velmi namáhavé, a proto doporučujeme také záchranné vesty pro psy. Nezapomeňte také na dostatek pitné vody, kterou by měl mít pes k dispozici během celého dne.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist