Internetový hobby magazín

Menu

Rekonstrukce nebo nový byt?

Nejnovější články

Úvodní stránka Diskuze Dům Stavba Rekonstrukce nebo nový byt?

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (8 hlasů) se naposledy zapojil uživatel petrasilvinka a poslední změna proběhla před 3 roky.
Prohlížíte 9 příspěvků - 1 z 9 (z 9 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #18994

  Polu
  Účastník

  Uvažovali jsme, zda je lepší koupit novostavbu či provést rekonstrukci staršího domu. Co vy na to? Rekonstrukce vyjde nejspíše levněji, ale může se prodloužit. Nový byt je v záruce a opravy snad nebudou potřeba. Nový byt: http://www.kotihostivar.cz/nabidka-bytu
  Dům pro rekonstrukci bohužel už není na netu. Co by jste volili vy?

  #19005

  Redakce
  Správce

  Pokud se rekonstrukce udělá kvalitně, může to být daleko lepší volba než novostavba, většina věcí se dá přizpůsobit. Každopádně při takto velké investici určitě přizvěte odborníka, který Vám může ušetřit nemalé peníze.

  #19059

  Polu
  Účastník

  Děkuji za názor 🙂

  #19419

  Alca
  Účastník

  Rekonstruovali jsme byt po babičce z r 1965 a musím říct, že tyto byty se mi zdají více bytelné, kvalitněji postavené. Sousedka si koupila byt v novostavbě – HRŮZA – BYDLELA tam 2 roky a už si raději postavila barák 🙁 Byt ve kterém bydlela měl v chodbě vyboulené podlahy, profukovalo mezi okny a ke všemu ta okna byla i křivě vyzděná. Po roce začaly praskat zdi 🙁 a to se tam nájemníci stěhovali v r. 2004 – kdy se tyto byty dostavěly. Jo z venku vypadají luxusně ale uvnitř. Podle mého názoru to bylo vše honem, honem aby se bydlelo a pak to takhle dopadlo 🙁 na tyto byty bylo výběrové řízení a dneska tam skoro nikdo nechce bydlet.

  #20273

  ondrasek
  Účastník

  Dobrý den,
  jak byste srovnali ekologickou náročnost bydlení v rekonstruovaném domě a bydlení v novostavbě? Zajímají mě jak použité materiály, tak následný provoz také nemovitosti. Jsem z Olomouce a zvažuji koupi byt v tamní Rezidenci na Dlouhé. Líbí se mi docházková vzdálenost do centra města i nádherný výhled na historické panorama. Více vám řeknou fotky na webu http://www.rezidence-nadlouhe.cz. Pro tuto volbu mluví i vybavenost v okolí a zasazení budov do zeleně. Nicméně moje přítelkyně, která vystudovala ochranu a tvorbu životního prostředí na Univerzitě Palackého, dává přednost rekonstrukci staršího objektu. Mluví o určitém duchu stoletých budov, možnosti volby vhodných ekologických materiálů i energetické nenáročnosti dobře zatepleného domu. Co si o tom myslíte vy?

  #33550

  Karolll
  Účastník

  Dobrý den, jak jste se rozhodli? Rekonstruovali jste? Já před měsícem koupila starý domeček a budeme rekonstruovat a protože vše kolem domu proběhlo hladce tak se chci pochlubit. http://comeflexoffice.cz/sluzby/pravni-sluzby o vše postarali, jakou máte zkušenost vy?

  #37094

  Liluska35
  Účastník

  Dobrý den, vzhledem k tomu, že momentálně dokončujeme novostavbu bungalovu s podkrovím a švagr ve stejnou dobu přestavoval chalupu a také nadezdil, aby bylo podkroví, myslím si, že to vyjde finančně v podstatě stejně. Švagr si bral tedy o půl milionu nižší hypotéku, ale dělal si tam skoro všechno sám. Měl také dost známých. My jsme také dělali svépomocí ale pouze elektriku, základovou desku, sokl a pak vnitřky. Jinak jsme sjednali firmu: https://ma-construction.cz/sluzby/. Ale dělala nám jen zdivo. Poté jsme hradili řemeslníky. Nejrychleji to šlo firmě ale samozřejmě, že se snažíš dělat nejvíce sám, i když je to nekonečně táhlé. V každém případě postavili jsme asi o rok dříve, než švagr a ušetřili se bouracích prací a vynášení sutě a dodělávek napůl rozbouraného. Přišlo mi, že to švagrovi trvalo snad rok. Každopádně práce tam bylo mnohem více a vyšlo ho to finančně velmi podobně jako nám.

  #40115

  Bork
  Účastník

  Známá to akorát řeší, a bude se zařizovat podle toho, kolik jí vyčíslí rekonstrukci.

  #43837

  petrasilvinka
  Účastník

  Z moji zkušenosti jistě provést rekonstrukci. Vzhledem k tomu, že si byt člověk udělá dle svých představ a hlavně na vše může dohlížet. Já zakoupila novostavbu a problém byl na světě. Stavba bohužel před zimou nevymrzla a vytvořil se tepelný most. Což znamenalo několikrát měnit celou podlahu, vzhledem k tomu, že jsme měli v rohu strašnou plíseń. Moc jsem byla ráda, že jsme byt prodali.

Prohlížíte 9 příspěvků - 1 z 9 (z 9 celkově)
 • Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

 

 

<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist