Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Dermokosmetika – co to je a jaké jsou její výhody oproti klasické kosmetice?

Dub 2327 Autor: Komerční sdělení

Pojmem dermokosmetika je označována kosmetika z lékárny, protože tam se nejčastěji kupuje. Stále častěji však lze přípravky s léčivými vlastnostmi zakoupit i v drogeriích. Dermokosmetika (také známá jako kosmeceutika, lékárenská kosmetika, dermatologická kosmetika a hypoalergenní kosmetika) jsou přípravky s léčivými vlastnostmi. Většinou je neseženete v klasických obchodech nebo drogeriích, protože je prodávají hlavně lékárny. Název dermokosmetika vznikl spojením dvou pojmů, tedy kosmetika a léčiva, ale stále se jedná o kosmetiku, nikoli léky. Mohou podpořit dermatologické terapie např. akné, lupénky nebo pigmentace, ale nevyléčí kožní onemocnění.
Začněme tím, že dermokosmetika jsou hypoalergenní produkty, což musí být potvrzeno výzkumem; jde tedy o přípravky vhodné pro citlivou a problematickou pleť. Navíc mají vysoký obsah účinných látek, které mají pomáhat při léčbě projevů akné, atopické dermatitidy nebo jiných kožních problémů, takže mohou být účinnější.

dermokosmetika

Foto: hebe.cz

Výhody dermokosmetiky

Dermokosmetika je hypoalergenní a má vysoký obsah inovativních účinných látek s prokázaným účinkem. Obvykle jsou bezbarvé a bez zápachu, takže jsou vhodné pro citlivou a problematickou pleť. Jsou vyráběny ve sterilních podmínkách během kontrolovaného výrobního procesu a testů kvality. Dermokosmetika je kontrolována lékařem nebo dermatologem, má tedy vysoký bezpečnostní profil. Díky tomu je mohou běžně používat těhotné ženy, kojící ženy, malé děti, kojenci a novorozenci.

Přestože se na dermokosmetiku vztahují stejné právní předpisy jako na běžnou kosmetiku, v praxi se často ukazuje, že proces její výroby je více kontrolovaný. Některé společnosti vyrábějí dermokosmetiku s ohledem na nejvyšší standardy pro výrobu léků, aby byla zaručena jejich bezpečnost a vysoká kvalita. To znamená konzultace s odborníky (chemiky, dermatology a kosmetology) ve fázi výroby.

Jak funguje dermokosmetika?

Hlavním úkolem dermatologické kosmetiky je pomáhat v péči o problematickou pleť. V této skupině produktů najdete různé přípravky pro zevní použití jako jsou krémy, masti, balzámy, emulze, gely, ale také přípravky na vlasovou pokožku, jako jsou šampony a vlasové kúry. Pleťové vody se používají se k péči, redukují vrásky a pigmentové skvrny, regulují práci mazových žláz. Dermokosmetika hydratuje, vyživuje, podporuje regeneraci pokožky a pomáhá v boji proti kožním problémům. Zpomaluje proces stárnutí a chrání před škodlivými vnějšími faktory. Důležité je, že působí šetrně, to znamená, že obvykle nedráždí pokožku, nevysušují ji a jsou obecně bezpečné v používání. Z tohoto důvodu je dermokosmetika často používána na klinikách estetické medicíny jako základ nebo doplněk odborné léčby.

Výhodou dermokosmetiky je bezesporu větší zaměření na potřeby a problémy pleti. Její hlavní předností je konkrétní určení. Jelikož je určená pro péči o citlivou, alergickou pokožku a pokožku s dermatologickými problémy, neobsahuje potenciálně alergenní látky, a tím je riziko alergické reakce minimální.

Oblíbenost dermokosmetiky ovlivňuje i místo nákupu. Jedná se o kosmetiku z lékárny, takže ji kupujete u lékárníka, který se těší společenské důvěře. Úkolem lékárníka je pomoci klientovi při výběru nejvhodnějšího složení nebo výběru správného produktu. Dermokosmetika je stále dostupnější i v drogeriích – zde můžete mít obavy, že zaměstnanci drogerie nemají takové znalosti a jako lékárník a odborně neporadí, ale to se mění a řada drogerií pro tento účel své zaměstnance školí. Internetové drogerie také často provozují online chaty, kde na vás čeká odborník, který vám poradí s výběrem konkrétního produktu.

Když to shrneme tak můžeme konstatovat, že dermokosmetika je dar z nebes pro lidi, kteří se potýkají s kožními problémy, a její nejdůležitější výhodou je, že svými vlastnostmi je na hranici kosmetiky a medicíny.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist