Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Delikatesy z pece vytápěné dřevem

Říj 1518 Autor: Redakce

Pece na dřevo jsou velmi oblíbenou součástí vybavení chat i rodinných domů s terasou či zahradou. Známe je pod názvem pece na pizzu. Jak jinak uspokojit přátele než lahodnými delikatesami provoněné ohněm? Italské pece vytápěné dřevem uspokojí i toho nejnáročnějšího gurmána či gurmánku.

pece na drevoVenkovní pece vytápěné ohněm pro přípravu jídla se povyšují nad klasickými grily. Jídlo z nich je daleko gurmánštější a díky horkému vzduchu se nevysouší. V poslední době se na trhu rozšířila nabídka pecí vytápěných dřevem a je opravdu z čeho vybírat. Pece na italskou pizzu, pita chléb, vynikající nevysušené pečené maso, steaky, zeleninu i různé druhy pečiva, ty větší i na pořádné selátko. Ta nejlepší hostina z pece pro ty nejlepší přátele.

Snadný provoz

Můžete vybírat pece různých velikostí, díky kterým si můžete užívat pohledu do otevřeného ohně. Přenosné umístíte kamkoliv právě budete chtít, vestavné si dle přání postavíte na nejvhodnější místo. K jejich provozu budete potřebovat klasické suché voňavé dřevo. Pec rozpálíte třískami z měkkého dřeva stejně jako krb či ohniště. Nadále budete přikládat tvrdým dřevem. Po vypálení černých sazí z klenby můžete začít s kulinářským uměním. Pec dodá vašemu jídlu vůni ohně a setkání s přáteli nezapomenutelnou kulinářskou atmosféru.

Přenosné pece

pece na drevoPestrost nadevše s okamžitým použitím. Přenosné pece jednoduše přemístíte z jednoho místa na druhé. Zvolte je, pokud nemáte pro pec vybrané stálé místo, nebo se prostě nemůžete rozhodnout, kam s ní. Pece mají odnímatelné úchyty a celková váha umožňuje čtyřem osobám s pecí manipulovat. Máte pozvány přátele, ale počasí nepřeje? Fouká protivný vítr? Nezoufejte. Máte dvě možnosti. Buď pec přemístíte někam pod přístřešek, nebo jí necháte tam, kde je. Pece jsou opatřeny korpusem z odolného laminátu, takže jim povětrnostní podmínky nepřekáží. Ani nemají potřebu zakrývání. Zakryjte pouze nohy přátelům teplou přikrývkou.

Vestavné pece

pece na drevoJste nároční? I zde je pro vás nabídka. Luxusní pece estetického efektu, které si postavíte sami, jsou sice dražší, ale v ničem si nezadají s přenosnými pecemi. Stanou se plnohodnotnou součástí vašeho exteriéru a vy budete spokojení. Jsou větších rozměrů, takže pokud nebydlíte zrovna v domě s předzahrádkou a máte dostatek prostoru, neváhejte. Vyžadují pevné základy, zděné nebo vybetonované a jejich instalace trvá delší dobu. Ten výsledek ale stojí za to. Po provedení správné izolace a povrchové úpravy se ve vestavných pecích udržuje teplo po vyhasnutí ohně.

Jak na sestavení pece

Pec si poněkud pracnějším způsobem můžete postavit kompletně sami ze žáruvzdorných cihel, jejichž roztopení trvá bohužel déle, ale to se vykompenzuje udržujícím se teplem po vyhasnutí ohně a chutí jídla.

pece na drevoProč pracnějším? Pracné na celé stavbě vestavné zahradní pece je stavba její základny a poté její případné obestavby. Sázíte raději na jistotu? Pořiďte si základní části pece od renomovaného výrobce (nejlépe italského), jehož pec bude splňovat požadavky na délku roztopení, životnost a kvalitu pečící plochy. Sestavení, zaizolování a finální povrchová úprava bude pak na vás. Nebojte se, samotné sestavení dodaných komponentů a jejich izolace je velice jednoduchá. Vestavnou pec nezapomeňte po základní instalaci a izolaci opatřit vodě odolnou povrchovou úpravou, abyste jí nemuseli mít pod přístřeškem. Nejste ale zrovna ten správný kutil a chcete se co nejdříve pochlubit s kulinářským uměním? Využije služeb kamnářství, které se tímto zabývá. Rádi vám vyjdou vstříc a vy se budete moci co nejdříve předvést před svými přáteli.

To nejlepší pro vás

pece na drevoKompletní sortiment přenosných, vestavných, ale i komerčních pecí pro přípravu jídla a příslušenství k pecím naleznete na stránkách italskepece.cz, kde si je můžete rovnou objednat. Na stránkách naleznete i užitečné odkazy pro instalaci. Všechny pece jsou certifikované podle normy a vyhlášky EN 1860-1 a 1935/2004/ES a pro domácí účely v nich dosáhnete teploty až do 350 °C. Pec si můžete nechat dovézt až domů, nebo si jí osobně vyzvednout v pražském skladu. Pokud si nejste jisti, jakou pec zvolit, chytrou radu dostanete prostřednictvím telefonického rozhovoru či elektronicky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist