Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Co to je Foam-Lok?

Čvc 1228 Autor: Komerční sdělení

izolacni penaFoam-Lok™ od společnosti Lapolla je polotuhá netoxická izolační hmota v podobě pěny, nanášená stříkáním speciální technologií, která plní funkci izolace, zajišťuje odolnost proti větru a utěsnění dutin ve stěnách a stropech. Některé pěny jsou aplikovány na bázi Vody a skládají se z miliónů drobných buněk, které se dělí na otevřenou nebo uzavřenou buňku tím zaručují trvalou a neměnnou ochranu před pronikáním vzduchu. Díky tomu nepronikne do interiéru skrz stěny studený vzduch, ale ani horký a vlhký vzduch v letních měsících. Stejně tak se ohřátý vzduch z interiéru nedostane do stěn, kde by mohl začít kondenzovat.

FoamLok™ neobsahuje žádné materiály a látky uvolňující škodlivé plyny (na rozdíl od levnějších kopií, které se u nás také prodávají a aplikují). Dodává se ve čtyřech variantách podle druhu použití, může mít buď uzavřenou (Foam-Lok™2000,2800), nebo otevřenou (Foam-Lok™500) strukturu buněk.

Uzavřená struktura buněk

Uzavřená struktura pěnové izolace FL 2000 a FL 2800 se skládá z milionů miniaturních uzavřených buněk naplněných izolačním plynem, které tvoří vysoce efektivní tepelnou, vzduchovou a zvukovou bariéru a mají vynikající odolnost vůči vodě a chemickým látkám. Další nespornou výhodou uzavřené struktury je její tuhost a pevnost, zpevňují stavební konstrukci až 300x.

Otevřená struktura buněk

Otevřená struktura pěny FL 500 má menší hustotu, jde proto o levnější variantu. Je vynikající volbou do suchého prostředí a tam, kde není kladen důraz na malou tloušťku izolace. Malá objemová hmotnost s sebou nese menší zatížení konstrukce. Další významnou charakteristikou jsou její vynikající zvukově izolační vlastnosti. Upozorňuji, že všechny pěny s otevřenou strukturou buněk se mohou používat pouze v suchém prostředí, pokud Vám bude nějaký aplikátor tvrdit opak, tak Vám lže!

 

Výhody pěnové stříkané izolace FoamLok™

Pěnová izolace vytváří souvislou ochrannou vrstvu, eliminuje tepelné mosty, FoamLok™ vytvoří pěnový zámek a brání tak proudění vzduchu a tím i ochlazování či ohřívání stavební konstrukce. Stříkaná pěnová izolace FoamLok™ se vyrábí v různých variantách o rozdílných fyzikálních vlastnostech

FoamLok™ zaizoluje i složité stavební konstrukce a dokonale přilne k podkladu. Její největší výhodou jsou trvale neměnné tepelně izolační parametry po celou životnost objektu. Šetří až 70% nákladů za vytápění či klimatizování staveb.

 

Více na www.honter.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist