Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Český výrobce designových posuvných systémů

Dub 1430 Autor: Redakce

staveb pouzdroV dnešní době se snažíme bydlet úsporně. Snažíme se jednak snížit náklady na bydlení, jednak co nejvíce využít možný prostor v bytě. Pro moderní bydlení klasické otáčivé dveře zabírají příliš mnoho prostoru. Je nutné je otevírat klikou což může být nepraktické, neseme-li náklad. Elegantním a zároveň netradičním designovým řešením dveří jsou stavební pouzdra JAP. Dveře se otevřou jednoduše zasunutím do stěny, která může být zděná nebo tvořena sádrokartonem. Nic nám tak nebrání ve spojení dvou prostorů funkčními dveřmi podle vašeho vkusu. Vašemu interiéru posuvnými dveřmi dodáte specifické kouzlo.

Do stavebních pouzder lze zasunovat dveřní křídla podle našeho výběru. Můžeme tak zvolit mezi celoprosklenými dveřmi či dveřmi pouze se skleněnou výplní nebo naopak plnými. Rozhodnutí závisí na našem estetickém cítění a požadovaném prostupu světla. Tmavou chodbu lze snadno přisvětlit díky proskleným dveřím. Chceme-li se však vyhnout narušení soukromí, zvolíme neprůhledné sklo, čímž nezabráníme prostupu světla do místnosti.

Výhody

Stavební pouzdra šetří drahocenné místo. Vypadají luxusně. Jsou funkční a dveře jsou snadno otevíratelné. Kapsa v příčce je tvořena ocelovým plechem, který v zasunutém stavu dveře chrání proti poškození. Výrobce nabízí pouzdra a dveře v různých rozměrech a variantách, není problém ani atypický rozměr přímo na míru. Do pouzdra je možné instalovat jakékoli dveřní křídlo. Výška kliky není pevně daná, proto je možné zajistit, aby ani děti nebo imobilní lidé neměli problém dveře komfortně otevřít. Díky absenci dveřního prahu jsou vstupy bezbariérové a vzdušné.

Typy pouzder

staveb pouzdroTuzemský výrobce nám nabízí několik typů pouzder pro dveře. Klasický jednoduchý systém spočívá ve vložení stavebního pouzdra do příčky vedle dveří, do kterého pak vjíždí dveřní panel. Tento systém se vyrábí ve dvoukřídlé verzi se dvěma kapsami po stranách, pokud toužíme po větším průchodu do místnosti. Toto řešení je ideální pro spojení obývacího pokoje a kuchyně. Pokud nám nestačí ani takto široký průchod, doporučujeme instalaci teleskopického systému s jedním či dvěma pouzdry po stranách dveří. Takové dveře budou mít čistý průchod 2+2 křídla dveří, celkově jako čtyři křídla vedle sebe. Takový to monumentální vstup uspokojí i náročné klienty například do konferenčních sálů. Obavy nejsou na místě, pokud myslíte, že se do stěny nedají vložit dveře, které jsou blízko u sebe a jsou otevíravé k sobě. Taková situace může nastat v bytě u koupelny a toalety. Do příčky se pak implantuje jedna kapsa, do které se budou zasunovat obě křídla jednotlivých dveří. Lze také zhotovit kapsu s elektrickými rozvody (pro telefon, vypínače, termostaty apod.). Dveře lze samozřejmě instalovat v různých rozměrech. Pouzdra jsou vyráběná tak, aby dveřní křídlo mělo klasickou výšku 210 cm. S takto vysokým průchodem nebudou mít problém ani ti vyšší z nás.

staveb pouzdroCo jste možná nevěděli o stavebních pouzdrech? Určitě očekáváme úsporu místa. Klasické dveře, které se schovají do příčky, ušetří asi 1,5 m2 místa. U větších křídel toto číslo stoupá. Dnes nám jde o úsporu každého milimetru, proč tedy možný prostor nevyužít jinak a lépe? A jak jsou na tom pouzdra cenově? U našich domácích výrobců JAP a Eclisse stavební pouzdro začíná asi na 5.500 Kč. Samozřejmostí je doprava zdarma, instalace a servis. Včetně dveří se cena pohybuje mezi 10 – 15.000 Kč.

Zaujaly vás posuvné interiérové dveře, ale chtěli byste vědět více? Nebo dokonce vidět více, tedy na vlastní oči? Doporučujeme návštěvu největšího showroomu u nás v Praze 5, který nese název Showroom ANDĚL PARK.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist