Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Certifikované folie z PE

Čvn 1013 Autor: Redakce

V současné době existuje několik druhů PE fólií, které se liší především účelem použití. Zatímco některé se používají pro sanace a izolace staveb, jiné zase slouží k vytvoření separační vrstvy oddělených podlahových potěrů. Ovšem v následujících řádcích se zaměříme na trochu jinou variantu, a to PE fólie do oken a dveří.

Vybrat si můžete hned ze čtyř variant PE fólií – bezpečnostní, ochranné, matové (privátní) a protisluneční (reflexní).

folie na sklo

Bezpečnostní fólie

Potenciální pachatelé se snaží do objektu, ať už se jedná o rodinný dům anebo kancelářskou budovu, proniknout přes prosklené prvky, jako jsou okna, výlohy, dveře. Pro zvýšení bezpečnosti se na skleněné plochy dají natáhnout bezpečnostní fólie, jež mají znesnadnit násilné vniknutí. Sklo s bezpečnostní fólií po velkém nárazu sice praskne, nicméně fólie udrží jednotlivé kousky pohromadě a odolá nárazům tyčí i kladivem. Ovšem nemusíte myslet hned na zloděje, často na prosklené části zaútočí přírodní živly. Třeba taková střešní okna mnohdy nedokážou odolat nátlaku krupobití, a proto se na ně dávají bezpečnostní fólie, které poslouží jako ochrana před vichřicemi.

Ochranné fólie

Dále jsou k dostání ochranné fólie. Doporučují se především na místech, kde je vysoká koncentrace dětí. Ochranná fólie, jak už samotný název napovídá, má zabránit poranění při rozbití skla. Většinou se aplikuje na prosklené plochy v mateřských školkách a školách, ale také na prosklené fasády administrativních budov a rodinných domů. V nabídce je několik tlouštěk udávaných v μm, a to 50, 100, 150 a 200.

Matové a privátní fólie

Zapomenout nesmíme ani na matové, respektive privátní fólie. Jedná se o zbarvené fólie, jež jsou sice neprůhledné, ale i tak dokážou propustit přirozené světlo. Běžně na rodinných domech se s nimi nesetkáte, spíše se dávají do oken a dveří komerčních budov, například v přízemí. Kolemjdoucí nevidí dovnitř, ale pracovníci uvnitř nepřichází o přirozené světlo zvenčí. Vybrat se dá z poměrně široké palety odstínů – od bílé přes bronzovou a stříbrnou až po černou.

Protisluneční fólie

Poslední skupinu tvoří protisluneční neboli reflexní fólie vytvářející zrcadlový efekt. Používají se všude, kde je nezbytné odrážet sluneční záření, a tím pádem zmírnit přehřátí interiéru. Protislunečními fóliemi se nejčastěji potahují střešní okna, prosklená místa výrobních hal a kancelářských prostor. V nabídce bývají opět různé odstíny, například stříbrný, modrošedý, s lehkou zlatavou reflexí a podobně.

Jak fólie čistit?

Postup čištění by vám měl prozradit vždy výrobce PE fólií, ale většinou jsou povoleny běžné saponátové neabrazivní prostředky, které se na fólii nanáší měkkým hadříkem.

Ještě můžete znát PE fólie ze skel automobilů. V takovém případě je však nezbytné respektovat zákonem povolenou míru propustnosti. Čelní sklo nesmí být pokryto žádnou fólií, tedy ani čirou. Omezení jsou i u předních bočních skel, která sice mohou být zatónovaná, avšak zákon povoluje celkovou propustnost světla 70 % včetně skla. Z toho vyplývá, že nelze použít černá autofolie.

autofolie

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Certifikované folie z PE
Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist