Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Bylinková kuchařka pro pejsky

Kvě 1503 Autor: Monika Harcarikova

Bazalka na dobré trávení, rozmarýn na bystrou mysl nebo třeba heřmánek a jeho silné protizánětlivé účinky. S výčtem bylinek a jejich léčivých účinků bychom mohli pokračovat ještě pěkných pár řádků. Nehledě na to, jak jejich používání úžasně vylepší chuť jídla. Toto věděly naše babičky a ani my o tom dnes nepochybujeme. Slyšeli jste ale už, že bylinky by neměly chybět ani v jídelníčku našich čtyřnohých mazlíčků?

vonne bylinkyNe všechno, co je dobré pro člověka, je dobré i pro pejska. To ale není případ bylinek! Zdraví a dlouhý život vašemu čtyřnohému parťákovi můžete dopřát právě tak, že mu stravu obohatíte o byliny. V přírodě jsou byliny přirozenou součástí potravy všech zvířat. Je ale zřejmé, že při procházce upraveným městským parkem pejsek na moc bylin nenarazí. Navíc, jakmile začne něco dlouze očmuchávat, nebo dokonce jíst, nedostane se mu většinou příliš pochvalných slov.

Naštěstí je už v současnosti lehce dostupná strava, která kromě dalších prospěšných látek obsahuje také tolik potřebné byliny. Nepředstavujte si použití celých těl rostlin, jde jen o extrakty účinných látek. Z bylin tak věda využívá jen to nejlepší. O účincích bylin na člověka toho už bylo napsáno až dost. Pojďme se teď zblízka podívat na to, jaké byliny příznivě působí na naše pejsky.

Anti-Age pro pejsky

brit bylinkyBuňky těla před poškozením chrání například extrakt z hřebíčku, kurkumy (neboli indického šafránu) nebo rozmarýnu lékařského. Nutriční specialista značky Brit Ing. Martin Kváš vysvětluje: „V praxi to znamená, že je přirozeně posíleno zdraví kůže, srsti i kloubů zvířete. Zároveň jsou zpomaleny příznaky jeho stárnutí. “ Nehledě na to, že krmivo, které je bylinkami „ovoněno“, je pro zvíře mnohem atraktivnější.

Když toho má až nad hlavu

V období, kdy je pejsek vystaven zvýšené fyzické nebo i psychické zátěži doporučuje Ing. Martin Kváš přidat do stravy extrakty z třapatky nachové a ženšenu. Ty pozitivně stimulují imunitní systém a celkově podporují vitalitu pejska. S velice podobnými účinky lze použít i aloe vera.

Oslňující vzhled bez námahy

brit bylinkyZapomeňme také na chvilku na různé speciální psí šampony a kondicionéry a zkusme pejskovi zlepšit zdraví pokožky a kvalitu srsti „zevnitř“. Zvolme například kombinaci pupalky dvouleté a lněného semínka, tedy kombinaci polynenasycených omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Ing. Martin Kváš vysvětluje: „Složení těchto přírodních olejů podporuje růst, kvalitu a třpyt. Ty jsou závislé na poměru zmíněných mastných kyselin a při nedostatku jedné či druhé složky dochází k negativním projevům na pokožce a potažmo na osrstění.“

A jak tedy bylinky do jídelníčku pejskovi dostat? Nemusíte hned zakládat bylinkovou zahrádku, stačí vybrat správné krmivo s vyváženým poměrem všech potřebných látek včetně již zmiňovaných bylinek a toho se držet.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist