Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Bugenvilea – vůně dálek

Dub 1320 Autor: Aneta Skotníková

Bougainvillea ruzovaTento exotický skvost, původem z Brazílie, zná jistě spousta z nás a to nemusí cestovat až do Jižní Ameriky. Bugenvilea roste hojně v teplých krajinách jihu, ale i v našich zimních zahradách.

Chcete se o ní dozvědět něco víc?

V létě nám může zdobit terasy, balkóny nebo může oživit trávník. Přes zimu se ukládá v interiéru, o teplotě 5 – 10 °C. V době vegetace uvítá zálivku, přes zimu menší přísun vody. Po přelití může dojít ke žloutnutí listů. Vyhovuje jí stanoviště na přímém slunci ve výživné, humózní půdě. Přesazujeme na jaře jednou za dva roky do silně humózní půdy.

A jak vlastně vypadá?Bougainvillea

Je to popínavý keř s drobnými listy. Její dlouhé výhony, které vyžadují oporu, např. z tyčí, bohatě kvetou od května do září. Kolem květů se jí vytvářejí 3 výrazné osteny, které své okolí upoutávají svou výraznou barevností v široké škále od růžové, fialové, bílé, až po oranžovou a červenou. Zvláště pozor bychom si měli dát na její trny, kterými se dá snadno zranit.

V potaz bychom měli brát také to, že je to rostlina jedovatá.

Nejznámější druhy Bugenvileí

Bougainvillea cervenaPokud máte zájem o pěstování tohoto keře, měli byste vědět, že existuje několik druhů. Představme si alespoň některé. Bougainvillea glabra je původním druhem a odpovídá již zmíněnému popisu. Její odrůdou je Bougainvillea spectabilis, která má větší květy. Jestli si přejete fialové zbarvení, měli byste sáhnout po Sanderaně. Snow white vás, jak už název napovídá, omámí jasně bílou barvou.

Bugenviley mohou tvořit zajímavé společenství i s dalšími květinami, např. s oleandrem nebo palmou. Po takovém panoramatu na vaší zahradě už nebudete muset nikam cestovat, protože budete mít exotiku přímo u vás doma.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist