Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Bohatě rozkvetlý balkón a zdravá vinná réva

Kvě 1323 Autor: Aneta Skotníková

vysadba muskatuAť už máte dům s terasou nebo byt s balkónem, asi většina z nás si je chce vyzdobit barevnými květy balkónových rostlin. Právě díky jejich umístění jsou dennodenně vystavovány nepříznivým podmínkám, jako jsou vysoké teploty nebo jejich výkyvy, prudký slunečný svit, sucho a další. Jak o ně správně pečovat?

Právě díky těmto změnám dochází ke stresu. Abychom ho odstranili a zároveň podpořili růst a kvetení, je vhodné 1x týdně rostliny vyživovat kapalným hnojivem Fantazie Muškáty a jiné balkónové rostliny a 3x během vegetace přidat do zálivky pomocný přípravek Harmonie HuminoVital s aktivním stříbrem. Díky němu rostliny přijímají živiny a zajišťuje jejich ukládání. Jeho další důležitou složkou jsou stimulační látky, které podporují růst rostliny, vysokou tvorbu květů a antistresové látky, které zvyšují imunitu. Stříbro působí proti stresu a výskytu chorob. Aplikace probíhá během hlavního růstu, což je od rozvinutí listové plochy až do konce vegetace. Provádí se 3 dávky v intervalu asi 14 dnů.

Při kombinaci těchto dvyziva muskatuvou přípravků – kapalného hnojiva a pomocného přípravku docílíme podpory růstu, bohatého květenství, odolnosti proti chorobám, škůdcům, stresům. Váš balkón bude jako malá rozkvetlá zahrada s velkými květy a zdravými rostlinami.

Muškáty, zejména petúnie často trpí chlorózami listů (fyziologickou žloutenkou). Jak takové onemocnění vypadá? Listové čepele žloutnou, ale žilnatina zůstává zelená. Rostliny minimálně kvetou a to málo co vykvete, často hned opadá. Příčinou této nemoci je porucha v zásobování rostlin železem, který je při tvorbě zeleného barviva nepostradatelný. Vynikající ochranou je opakovaná aplikace speciálním hnojivem Harmonie Železo. Jak už název napovídá, obsahuje vyvážené množství železa, který vyrovná stav prvků v rostlině. Aplikaci byste měli provést hned po prvních příznacích.

Výživa vinné révy

pece o vinnou revuZ výšek balkónů se přesuneme trochu níž a to k péči o vinnou révu. Je to keř, který na vaší zahradě může vydržet déle než 25 let. Tajemství jejího dlouhého věku tkví samozřejmě ve výživě, na kterou je náročná. Vyžaduje především zásobu draslíku, hořčíku a fosforu. Pokud má něčeho nedostatek, dochází ke žloutnutí listů nebo k neplození plodů.

Pokud chceme sklízet krásné velké plody, měli bychom rostlině zajistit kondici a obranyschopnost. A jak toho dosáhnout? Začít bychom měli bylinným koncentrátem KP Réva vinná. Obsah přírodních silic zvýší přirozenou obranyschopnost, mění pH na listech a tím zamezí šíření škodlivých látek a v neposlední řadě podporuje růst a výnos rostlin. Dále přípravek preventivně zamezuje výskytu houbových patogenů, škodlivého hmyzu, ale i některých plísní.

vinna revaDalší bod, na který bychom se při pěstování měli zaměřit, je její výživa. Ideálním hnojivem je TRUMF Réva se sušenými mořskými řasami. Díky obsahu hořčíku jsou hrozny chutnější a díky draslíku zase po sklizni déle vydrží.

Nemilým nálezem na vaší révě je chloróza. Prakticky má stejné příznaky jako u již zmiňovaných muškátů- žloutnutí listové čepele, malý přírůstek dřeva a květů a opadáváním plodů. I zde vám pomůže hnojivo s přijatelným množstvím železa Harmonie Železo.

Pokud péči o vinnou révu nepodceníte, určitě budete mít ze své sklizně patřičnou radost. A času, který jste do péče o ní vložili, nebudete litovat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist