Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Bio zelenina a ovoce díky Vita natura substrátům a hnojivům

Kvě 1119 Autor: Redakce

bio substratStále více z nás přichází na kouzlo pěstování zeleniny a ovoce v bio podmínkách. Nejde o nic složitého, ale musíte začít už od substrátu. Speciální bio substráty lze použít do květináčů a jiných nádob, ale také na záhonky. Pro většinu rostlin můžete využít univerzální přírodní substrát, který obsahuje pouze přírodní složky a hnojiva a využijete ho pro pěstování zeleniny, ovoce, květin a okrasných dřevin.

Díky speciální struktuře zajišťuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům a zadržování vody, což příznivě ovlivňuje zakořeňování rostlin a rozvoj kořenového systému. Díky jílovým částečkám dochází k zadržování živin, které nejsou vyplavovány.

Vita natura substrát lze zakoupit v balení 20 nebo 70 litrů. Cena menšího balení je okolo 55 Kč a větší vás přijde cca na 160 Kč.

Díky obsaženému organickému hnojivu nemusíte vyseté nebo zasazené plodiny přihnojovat po dobu asi jednoho měsíce. Následně nepoužívejte chemická hnojiva. V dnešní době už jsou v nabídce i přírodní náhražky, které jsou pro užitkovou zahradu mnohem vhodnější. Při konzumaci plodů se nemusíte obávat chemických reziduí.

Přírodní organická hnojivaslepici hnuj

Pro přihnojování použijte organická peletovaná hnojiva, například slepičí hnůj z volných chovů. Díky fermentaci a dalšímu zpracování nedochází k popálení rostlin. Naopak jsou živiny uvolňovány během průběhu celého vegetačního období. Kromě hnojení bio zeleniny využijete sušené slepičince (farmářský slepičí hnůj) i pro přihnojení pokojových a balkónových rostlin. Organické hnojivo doporučujeme použít i při výsadbě stromů, keřů nebo při zakládání a hnojení trávníků.

A jak poznáte, že jsou substráty nebo hnojiva opravdu přírodního původu? V orientaci Vám pomůže Biokont – značka kvalitních produktů pro ekologické zemědělství. Logem Biokont totiž mohou být označeny pouze ty produkty, které prošly řadou testů a byly schváleny jako vhodné k ekologickému zemědělství.

O dalších možnostech přírodních organických hnojiv se dozvíte v některém z dalších článků.

bio zeleninabio rajčatabio jahody

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Bio zelenina a ovoce díky Vita natura substrátům a hnojivům
  • dafi 4.6.2022 (23:06)

    Dobrý den. Prosím existuje substrát bet olova, kadmia a rtuti na pěstování zeleniny? Děkuji.

Kategorie
<<Lis 2023>>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist