Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Betonové obrubníky a dlažby zkrášlují komerční prostory i zahrady

Kvě 1126 Autor: Redakce

velkoformatova zahradni dlazbaJednou z velkých změn patrných ve městech i na vesnicích, jsou upravené chodníky. Pro výstavbu funkčních a vzhledově zajímavých chodníků, ale i pro dláždění dvorů, náměstí, zastávek městské hromadné dopravy a podobně se nejčastěji používá betonová dlažba.

Dlažební prvky se vyrábí ve velkém množství tvarů a velikostí. Některé zóny lze oddělit i barevně.

V neposlední řadě je důležitá dlažba se speciálními povrchovými strukturami pro nevidomé a slabozraké, ze které se tvoří bezpečnostní, výstražné a signální pásy například u složitých křižovatek a nerovností terénu.

Kvalitní CSB-betonová dlažba charakteristická vysokou hustotou materiálu jsou vyráběny z vysokohodnotných betonů. Při výrobě těchto dlažebních prvků se používá technologie současného působení tlaku a vibrací, tzv. vibrolisování. Tyto dlažební kameny vynikají výjimečně dobrými mechanicko-fyzikálními vlastnostmi. Jsou extrémně pevné v příčném tahu a mají dlouhou životnost i při nepříznivých podmínkách. Jsou stálé, voděodolné a odolné proti rozmrazovacím chemikáliím. Mají optimální drsnost povrchu a nekloužou. Pravidelné i nepravidelné tvary dlažebních bloků lze skládat v mozaiky a různé kompozice, například kruhy nebo vějíře. Design lze uzpůsobit potřebám.

Dekorativní dlažební bloky

zahradni dlazbaNěkteré typy betonových prvků jsou opravdu dekorativní a hodí se do historické zástavby. Jiné typy kamenů jsou již dodávané stabilně řazené do skladby. Kameny se liší i zkosením hran. Při malém zkosení hran lze docílit opravdu jednolité hladké plochy. Velkoplošná dlažba větších rozměrů se používá pro malé prostory, v okolí bazénů a pro terasy, ale také pro velké prostory jako jsou náměstí, parky apod.

Ohraničení travnatých i betonových ploch

zahradni obrubnikKaždý chodník či jinou dlážděnou plochu je potřeba ukončit obrubníkynebo palisádami. Ohraničení se může lišit rozměry i tvary. Silniční obrubníky se skládají z prvků nájezdových, přechodových, rohů a oblouků. Existují orubníky klasické – vibrolisované a hladké, velice pevné a odolné obrubníky vibrolité. O palisádách a dalších betových prvcích vás budeme informovat v některém z následujících článků.

Ohraničení se samozřejmě hodí i pro přechod trávníku a ostatních ploch. Více na www.csbeton.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist