Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Barvení vlasů bez chemie

Lis 1826 Autor: Redakce

Asi jen stěží byste hledali ženu, která si pravidelně, nebo alespoň někdy nebarvila vlasy. Většina z nás si ale vlasy barví pro nás klasickou chemickou barvou a je už jedno jestli u kadeřnice, nebo v pohodlí svého domova. Víte ale, že to jde i jinak? V dnešní době je čím dál více moderní přírodní a ekologická kosmetika, nebo čisticí prostředky. Možná ale nevíte, že i vlasy si jde obarvit přírodní cestou. A pokud chcete začít pozvolna, nemusíte začínat hned jen čistě přírodními barvami, ale můžete vyzkoušet takové barvy, které jsou chemické jen částečně.

prirodni barvy na vlasy

Barvy, které jsou chemické jen z části

Pokud pro takovou barvu vyrazíte do drogerie, nevyhnete se důkladnému prostudování štítku se složením. Barvy se totiž mohou pyšnit názvem přírodní, ale při čtení složení můžete zjistit, že i tak barvy obsahují nějaké chemické složky. Sice jich ve složení najdete méně, ale přece tam jsou. Takovým barvám říkáme, že jsou přírodní jen z části. Díky tomu, také většinou nemají ani žádné certifikáty. Ale i takové barvy neobsahují ty nejvíce toxické látky a naopak obsahují co nejvíce přírodních složek. V těchto barvách tedy z pravidla nenajdete amoniak, při nanášení tedy vůbec nečpí.

Pouze přírodní barvy na vlasy

Pak samozřejmě také existují i opravdu zcela přírodní barvy na vlasy. Ty mají většinou podobu krému, nebo prášku. Asi nejznámější přírodní barvou na vlasy je hena. U těchto typů barev na vlasy musíte alespoň přibližně vědět, jak s nimi zacházet. Není to totiž tak jednoduché, jako u klasických barev, jejichž složení je doslova nabyté chemickými složkami. Hlavní výhodou těchto barev je to, že jsou nezávadné jak pro pokožku, tak pro celý lidský organismus a navíc jsou snadno odbouratelné a netvoří žádný zbytečný odpad.

Bude odstín přesně takový, jaký chceme?

Při používání čistě přírodních barev se může snadno stát, že výsledný odstín nebude takový, jaký jsme si představovali. Samozřejmě, že budete vědět, jestli vaše vlasy budou černé, tmavě nebo světle hnědé, či blonďaté. Jde o to, že jen těžko půjde odhadnout přesný odstín.

Zakryjí i šediny?

Pokud máte tmavší vlasy, dříve nebo později vás jistě začnou trápit první pramínky šedých vlasů. Vzhledem k tomu, že o tyto pramínky žádná žena nestojí, snaží se je ihned zakrýt. To se s přírodní barvou na vlasy sice dá, ale bohužel ne úplně na 100%. Přírodní barva na vlasy totiž šedivé tóny, nedokáže zakrýt, ale přebarví je na světlejší odstín, než vlasy ostatní. Přírodní barva na vlasy zkrátka neumí vaše vlasy sjednotit do jednoho tónu. Ale musíme vás uklidnit, tento efekt je naopak někdy velmi pěkný a také vypadá velmi přirozeně.

Je vůbec možné vlasy i zesvětlit?

Pokud jste si vlasy obarvila přírodní tmavou barvou a ta vás už omrzela, jistě vás napadlo, nechat vlasy zase zesvětlit. Jak už ale jistě víte, zesvětlování vlasů je náročný proces i když se k němu používají klasické chemické barvy a zesvětlovače. Pokud tedy máte vlasy obarvené barvou, která obsahovala, přírodní tmavou barvu indigo, její zesvětlení pomocí přírodních barev bude zkrátka téměř nemožné. Indigo obsahuje tmavě modrý pigment, který jde z vlasů dostat opravdu jen velmi těžko. Proto se tomu pokuste předcházet a při barvení tmavou barvou raději vyberte tu, která tento pigment neobsahuje.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist