Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Babské rady pro snadný porod

Lis 1619 Autor: Redakce

tehotenstvi briskoJste těhotná a pomalu se blíží termín vašeho porodu? Pak už jistě pomalu začínáte znervózňovat a přemýšlet, co byste mohla udělat, aby porod probíhal co nejrychleji, bezbolestně a nejsnadněji. Existuje opravdu nepřeberné množství babských rad, které slibují co největší ulehčení při tomto zážitku. Jak se v tom ale vyznat, jak poznat, co funguje a co je naopak smyšlené? Tuto složitou otázku se dnes pokusíme rozluštit.

Dostatek vhodného pohybu

I když vás asi nejvíce láká poslední dny před očekávaným porodem strávit spíše v leže na gauči, pro vaše miminko to není úplně to nejlepší. Při celodenním ležení je pro vaše nenarozené miminko velice složité zaujmout správnou polohu, kterou by pro snadný porod mělo mít – tedy hlavičkou dolů. Proto se například i při sledování televize snažte mít pánev vždy výš, než jsou vaše kolena. Dobrým protahovacím cvikem v tomto období je poloha na všech čtyřech. V této poloze nejvíce podpoříte vaše miminko při přesunu do optimální polohy a sestupu do porodních cest.

Netradiční masáž

Jedna z věci, které se bojí nejspíše každá žena při porodu je poranění a nástřih hráze. Je pravdou, že nástřihu se během porodu nevyhne téměř žádná nastávající maminka. Ve vašich silách je přeci jen ale zmírnit poporodní poranění. Proto zkuste čtyři až šest týdnu před očekávaným porodem začít s masáží hráze. V lékárnách jsou dokonce i k dostání různé olejíčky určené přímo na tento druh masáže. Tato činnost dokáže skvěle zvýšit elasticitu tkáně a tím se tak zmírňuje riziko nepříjemného natržení.
Masírovat však zkuste od 39. týdne těhotenství i bradavky. Tato metoda je velice vřele doporučována porodními asistentkami, nejen jako stimulace k úspěšnému kojení, ale také jako cesta k vyvolání porodu. Při takové masáži dokáží k vyplavování hormonu oxytocinu a díky tomu dochází ke stimulování děložní sliznice.

Uvařte si maliníkový čaj a konzumujte lněné semínko

caj z malinikuPití tohoto čaje a konzumace semínek by měl být další krok, který by měl pomoci k snadnému porodu, který by měl probíhat v termínu. Čaj z maliníku se doporučuje pít v posledních týdnech těhotenství a postupně klidně můžete zvyšovat jeho dávku. Tento čaj by měl dokázat stimulovat svaly hladkých svalů děložní stěny. To má za následek zkrácení druhé doby porodní a tím obecně i celé doby porodu. Velice podobné účinky by mělo mít také lněné semínko, a proto se jeho konzumace vřele doporučuje. To navíc dokáže i změkčit stolici a díky tomu skvěle uvolňuje porodní cesty. Zde se ale názory lékařů rozcházejí, někteří jsou o účincích přesvědčeni a jiní zase říkají, že jde spíše o placebo účinek. Jisté ale je, že pitím maliníkového čaje a konzumací lněných semínek pár týdnu před porodem, rozhodně nic nemůžete zkazit.

Jedna příjemná rada pro vyvolání porodu

Že i na takové činnosti, jako je vyvolávání porodu může být něco příjemného, vás jistě potěší. Zkuste s partnerem nechráněný sex. Je všeobecně známe, že mužské spermie obsahují látku zvanou prostaglandin. Tento hormon pomáhá při zrání děložního hrdla, dokonce i v tabletách, které lékaři používají pro vyvolání porodu, se tento hormon nachází také. Ovšem ne vždy je tento způsob vyvolání porodu vhodný, například při vysoce rizikovém těhotenství, proto je v tomto případě dobré, se vždy poradit se svým lékařem.

Naložte se do horké vany

Tato metoda vám bude nejspíš také velice příjemná. Navíc je i hojně doporučována lékaři, kteří ji považují za opravdu velice účinnou a navíc naprosto bezpečnou. Voda může mít teplotu až 40°C a skvěle prý pomáhá kroužení sprchou s teplou vodou přímo nad bříškem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist