Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Antiparazitika pro zvířata, která fungují

Dub 1217 Autor: Redakce

Letošní poměrně teplá zima hrála do karet vnějším parazitům. Už v průběhu března jsme zaznamenali informace, že ten či oný pejsek už z procházky přišel s nechtěným parazitem. Právě proto se v dnešním článku zaměříme na přípravky na ektoparazity, jako jsou blechy a klíšťata.

Stejně, jako psa nebo kočku čas od času odčervíme, tedy zbavíme endoparazitů, musíme myslet i na preventivní působení obojků či spot on kapiček proti ektoparazitům. Ostatně blechy a klíšťata dokáží přenášet velmi závažné nemoci a jejich kousnutí s sebou stále častěji nese i alergické reakce, které mohou přecházet až v sepse. Působení antiparazitik je dvojí. Buď hubí parazity, které se přisají, nebo působí repelentně, tedy parazity odpuzují. Tím zvíře brání proti borelióze a dalším velmi vážným chorobám.

V dnešní době jsou zdaleka nejprodávanější tzv. spot on pipety

spot on pipetyJedná se o repelentní přípravky, které působí většinou měsíc až tři. Proto pokud seženete tento preparát v akci, neváhejte se zásobit na celou sezónu, tedy na cca 8 měsíců.

Pipety, chcete-li kapičky za krk, se dávkují velmi jednoduše. Koupíte pipetu podle velikosti, resp. hmotnosti psa. V nabídce jsou pipety pro malé psy do hmotnosti 10 kg i pro obří plemena.

Aplikaci pipety zvládne každý a návštěva veterináře není vůbec nutná. Stačí jednoduše rozhrnout srst v oblasti páteře za krkem v místě, kde je běžně obojek. Na pěšinku, která vznikne odhrnutím chlupů, vyprázdníte pipetu. Pokud máte většího psa, aplikujte pipetu na několik míst v oblasti celé páteře.

Značky antiparazitik

Na našem trhu najdete nespočet druhů antiparazitik. Může se jednat o obojky proti klíšťatům a blechám, již zmíněné pipety, ale také různé spreje a medailonky na obojek. Výběr je na vás. Stejně tak máte na výběr i z několika značek a samozřejmě také cenových relací. Při výběru se informujte zejména na dobu působení. V nabídce jsou totiž i antiparazitní obojky, které působí po celou sezónu. Pro štěňata a citlivé psy se doporučují antiparazitika na přírodní bylinné bázi.

Velmi oblíbené pipety jsou Frontline a Advantix. Z obojků jsou nejprodávanější Scalibor a Kiltix. Z levnějších jsou velmi vyhledávaná antiparazitika značky Trixie a Beaphar. Pokud už pes blechy má, je jasné, že musíte psa v prvé řadě odblešit šamponem proti blechám a samozřejmě také vystříkat jeho boudu nebo pelíšek. K tomu jsou velmi vhodné Frontline spray nebo Effipro spray.

Co je dobré vědět

  • Nikdy nezaměňujte antiparazitika pro psy a pro kočky. Např. v příbalovém letáku obojku Scalibor je informace, že je pro kočky nebezpečný. Pro psy žijící společně s kočkami použijte proto raději například Frontline combo pipety za krk.
  • Obojek Scalibor chrání i proti savému hmyzu.
  • Přírodní antiparazitní obojky mají sice kratší dobu účinnosti a trochu zapáchají, ale pes není chráněn za pomoci chemikálií. Mezi přírodní obojky proti parazitům patří Antiparazitní obojek bylinný od značky Trixie, který je vhodný i pro štěňata. Velmi prodávaný je i přírodní obojek Bio Band od značky Beaphar.
  • Před a po aplikaci přípravků proti parazitům zvíře nekoupejte a mějte na paměti, že je vždy nutné číst příbalový leták. Zde se dozvíte, jaká je průměrná doba působení a také, jak rychlý je nástup účinku antiparazitika po první aplikaci a zda je jeho účinnost ovlivněna koupáním psa.
  • Ani to nejlepší antiparazitikum neochrání vašeho psa na 100 %. Vašeho pejska (i sebe) vždy po procházce dobře prohlédněte. Pokud najdete přisáté klíště, zakápněte ho gelem Ixoderm.
  • Všechna antiparazitika nakupujte jen a pouze u registrovaných prodejců vyhrazených veterinárních přípravků. Jen tak máte tak jistotu, že je zboží skladováno a samozřejmě také prodáváno podle zákonem stanovených předpisů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Antiparazitika pro zvířata, která fungují
  • Hana 7.6.2019 (16:38)

    Kdo ma jeste na leto zajem a hleda nejake produkty na ochranu proti tem klistatum pro pejsky tak mrknete na stranku happytails. 🙂

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist