Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Americké padlí angreštové

Dub 1120 Autor: Redakce

Americké padlí angreštové napadá, jak již název padlí na rybízuprozrazuje angrešt, ale také rybíz případně i jejich křížence.

Padlí postihuje téměř celou rostlinu, protože napadá nervový systém rostliny. Nemoc můžete pozorovat na plodech, letorostech i větévkách a to ve formě postupně hnědnoucích bílých povlaků. Napadená rostlina chřadne a postupně dojde k její záhubě, protože vlivem dodatečného obrůstání nedostatečně vyzrávají a proto mají sníženou odolnost vůči mrazům.

Ochrana proti padlí

postřik angreštu DiscusVždy je lepší nakupovat pouze rezistentní sazenice. Preventivně stříkáme před počátkem kvetení. V oblastech, kde je výskyt choroby častý nebo u keříků, které trochu zanedbáváme (nedostatečná výživa a závlaha, zastíněné lokality). Ošetření postřikem opakujeme dvakrát až třikrát v intervalech 5 až 10 dní.

Vhodným postřikem je přípravek Discus. Jde o fungicidní přípravek proti houbovým chorobám a lze ho použít pro ošetření angreštu, rybízu, ale i jabloní, révy vinné, máku a růží.

Příbuzná houbová choroba-Padlí evropskéevropské padlí

Evropské padlí angreštové (Microsphaera grossulariae) je v poslední letech poměrně vymícená choroba, ale sem tam se objevit může zejména u značně zanedbaných rostlin. Choroba napadá především jen listy, které deformuje. Plody nejsou tolik chutné. Houba Microsphaera, která způsobuje evropské padlí přezimuje poměrně snadno a na jaře se rozšiřuje sporami.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist